Hejt na zabijáckej nábytek

Dorazilo mi finální odmítnutí od Tisíce věcí, který jsem čekala a kam jsem to posílala spíš tak jako abych si nevyčítala, že jsem to neudělala, a tak můžu svobodně rozvíjet svoji novou nenávistnou rubriku. Dnešní příspěvek je z 20. 6. 2013.

Nevím, jestli taky máte doma něco takovýho. Kus nábytku nebo obecně tak blbý prostorový dispozice, že se tam každou chvíli zrakvíte. V bytě, kde teď bydlím, je postel. Na tom by nebylo nic extra zajímavýho. Postel má nohy, což je taky normální. Ale ty nohy excentricky vyčnívaj z linie postele a já se o ně přerazím pokaždý, když na to zapomenu. Moje kolena mě nesnášej a mám strach, že se na to jednoho krásnýho dne prostě vykašlou. Holeně vypadají, jako kdybych byla týraná žena nebo holdovala hraní fotbalu, což je oboje na míle vzdálený pravdě. A v mrazáku docházej zásoby ledu, který vyplejtvávám ne do osvěžujících nápojů, ale na obklady.

Podobně jsem se taky neustále nabodávala na rohy kuchyňskýho stolu, takže když hrozilo, že se modřina na jednom místě nohy změní v trvale vytetovanej flek, podnikla jsem zoufalej krok a nalepila na ty rohy takový ty ochranný růžky, co prodávaj v IKEA. Jako bezpečnostní prvek pro děti. Nejsem na to hrdá, ale pomohlo to – gumový růžky prostě nezpůsobí takovou podlitinu jako tvrdej roh skleněný desky. Jenže na ty mizerný nohy od postele se neprodává nikde nic.

To, že občas nabourám do futer nebo vemu malíčkem vyčuhujícím z pantofle nějakou židli nebo skříň, už mě ani nenasere, aspoň to nemívá trvalý následky. Ale hlasuju za nás nemehla všema deseti, aby nás nábytkářský firmy přestaly diskriminovat a nechystaly nám zbytečný nástrahy. Popravdě, kdyby někdo prodával ten nábytek nafukovací, asi mu hned dělám kšeft.

Příspěvek byl publikován v rubrice Hatebook a jeho autorem je quanti. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.

2 komentáře u “Hejt na zabijáckej nábytek

  1. Zkus nohy od postele omotat Mirelonem nebo necim podobnym. Nebo si vyberte novou postel s mene zakernou konstrukci. Vzpominam si, ze u byvale pritelkyne jsem se takto potykal s IKEA posteli Malm, ktera mela vsechny rohy pravouhle bez naznaku zakulaceni.

    • Já to dočasně vyřešila tím, že z mojí strany postele zahrazuje tu nohu dětská postýlka. Ale až budeme (snad za rok při stěhování) pořizovat novou postel, tohle bude první věc, na kterou budu koukat…

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.