Brigitka – 8. měsíc

Ještě jeden a bude oficiálně stejně dlouho „venku“ jako „vevnitř“. Strašně to utíká, není to už vůbec žádné mimino – je už hrozně velká, má svoji hlavu a čím dál víc přestává být zvířátko a stává se právoplatným členem domácnosti. Aktuálně nám ovšem začalo asi nejnáročnější období, kdy by všude vlezla a všechno okusovala, a nenechá si vysvětlit, že některé věci jsou pro ni nebezpečné. Proto taky blog zeje prázdnotou – když nespí, jsem jí neustále v patách.

Jak se má Brigitka:

Z plazení přešla v posledním týdnu na lezení, což docela kvituju, protože si tak nezaprasí břišní část oblečení 🙂 stejně se doplazila všude, kam si teď doleze, a takhle aspoň nevytírá. Taky se naučila sedět bez opory, přitahuje se u nábytku do kleku a už proběhlo i pár pokusů do stoje (zachyceno ve fotopříloze), do pár dnů se myslím bude stavět s přehledem. Když jí něco nedovolím, seberu jí nebezpečnou „hračku“ nebo ji odtáhu odněkud, kde nemá co dělat, začne se většinou vztekat – zajímalo by mě, kdy (zda) pochopí koncept „ne“. Má dva zuby a velký zájem o všechny cizí – dobývá se nám do ústní dutiny a zkouší kvalitu výplní vizuálně i pohmatem. Aspirace na zubařku je ovšem pokrok od dosavadní fascinace svítidly, elektrickými zásuvkami a kabeláží všeho druhu, což z ní dělalo leda adeptku na zaměstnankyni OBI. Pořád je hodně společenská a miluje zejména dlouhovlasé slečny (jednu na zahrádce šáreckého mekáče stalkovala tak urputně, že si našeho šmíráčka všimla a okomentovala to ;)).

Jak se máme my:

Trochu umořeně cholerickým, pohyblivým pidižvíkem a hlavně strašným vedrem, kvůli kterému jsme nemohli dva týdny na pořádný výlet a už nám z toho hrabe. Minulý víkend jsme byli jen doma+na zahrádce, tenhle jsme se vzbouřili a zajeli si aspoň do Šárky. S Brigitkou je přes týden doma k nevydržení, ale v těch pětatřicítkách jsem ji mohla brát ven jen dopoledne nebo pak zas po osmé večer. Taky se jí špatně spí, čtvero vstávání není výjimkou a já už jen teskně vzpomínám na doby, kdy spala celou noc. S obdobím nejběsnějšího mimina se hezky sešel nesmělý začátek pracovních aktivit – zvládá se to blbě, ale cítím zase trochu jiný druh naplnění, než když se starám o dítě. Ochotné babičce-tchyni už každopádně nikdy neříkám ne 🙂

Jak koexistujeme:

Snažíme se začít prckovi vštěpovat, že některé věci se prostě nedělají (devastace knížek, strkání prstů do zásuvky, masakrování menších miminek…), zatím s minimálním úspěchem. Dva mrňousy si už stihla úspěšně znepřátelit, když je v objevitelském nadšení mlátila ručičkou do hlavy nebo jim kradla dudlíky; tříměsíční chlapeček a osmiměsíční holčička po pár „seznamovacích pokusech“ už začali brečet, jen se Briguš objevila v dosahu. Doufám, že si to nechá časem vysvětlit, nebo budeme po všech hřištích a dětských hernách známí jako „ti s tou malou teroristkou“. (Děti kolem roku a výš už naštěstí mají na malou záškodnici vcelku trpělivý nadhled.) Podařilo se nám taky ustálit jakýs takýs režim – má sice hodně variant, ale v zásadě platí, že se dají čekat dva až čtyři spánky denně, oběd kolem dvanácté a večeře kolem šesté s proměnlivým počtem mléčných chodů, případně jedné ovocné svačinky „okolo“. V tomhle ohledu jsem docela spokojená, jen ten noční spánek pořád něco ruší – vedro, zuby a v poslední době taky naučený hlad. Ale kdyby to bylo jen to jedno vstávání na mlíko, nepovažovala bych to za tragédii 🙂

Začala jezdit na bříšku. A po několika týdnech zase přestala, protože se snažila vystupovat.

Ve staré libertě na chatě

Cookiemonster (momentálně je hrozně podobná Lvíčkovi)

Krmení (u kterého chce pořád asistovat, ale když ji necháme, je jídlo všude, jen ne v puse)

Na návštěvě u Puffin

Stojačka

Příspěvek byl publikován v rubrice Pidižvíci a jeho autorem je quanti. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.

2 komentáře u “Brigitka – 8. měsíc

    • no, je to dračice… bývalo by mi nevadilo, kdyby to brala trochu volněji, ale aspoň není opožděná 🙂

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.