Hejt na výraz „ABS ponožky“

Jako rodič malého dítěte se tomu artiklu nejspíš nevyhnete: ponožky nebo punčocháče, opatřené na chodidlech gumovými ťupkami. Ty mají zapříčiňovat, že to prckovi při prvních krůčcích na hladké podlaze tolik neklouže (moc to teda nefunguje, ale to není můj point). Tenhle kus oblečení má ale naprosto stupidní název: ABS ponožky.

Vážení výrobci, potažmo distributoři: ABS v autech je sice systém, který má zabraňovat smyku, ale na principu „povolování“ smykem zablokovaných kol, a ta zkratka znamená anti-blok system. Co by se tak asi mohlo na batolecích šlapkách odblokovávat? Nechcete se příště zamyslet, než bezhlavě přeberete nějakou takovou zkratku?

Příspěvek byl publikován v rubrice Hatebook a jeho autorem je quanti. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.

8 komentářů u “Hejt na výraz „ABS ponožky“

  1. často jsem o tom přemýšlela, co výrobce vede k tomu názvu 🙂 těmhle ponožkám se vyhybám, ale jakmile chci nějaký teplejší, tak nějak automaticky jsou protiskluzový a sehnat normální je kumšt

  2. Ono to je spis Anti-lock Brake System. Zdravi automotive grammar nazi 😉
    Nazev je hodne zavadejici, osobne bych se produktu s timto nazvem vyhnul z obavy, ze budou vyrobeny z ABS plastu, ktery neni svymi mechanickymi vlastnostmi uplne vhodny pro vyrobu odevnich doplnku (s vyjimkou chranicu 🙂 )

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.