Sedm týdnů do Vánoc

Neodpustím si sdílet svoje dnešní zjištění: za sedm týdnů je Štědrý den. To znamená, že musím máknout s vymýšlením a výrobou dárků (pořád přemýšlím, jestli není moc blbý pustit se do vlastnoručních šperků), objednáváním dárků ze zahraničí, pomalu naplánovat cukroví, adventní trhy, každoroční projekci Love Actually (asi navíckrát; už loni jsem ji musela dávat nadvakrát, protože jsem pod vlivem těhotenských hormonů skoro u každé scény brečela 😀 ) a do toho oslava Brigulích prvních narozenin. Zní to až strašidelně: to už je to fakt rok?

Český Starbucks dneska odhalil svoje vánoční příchutě. Už tradičně se dvě opakují, Gingerbread Latte a Toffee Nut Latte, a jedna novinka je společná třeba i s Anglií (kde ovšem mají každoročně ještě navíc Eggnog Latte), tentokrát Orange Mocha. Uvažuju, že některý víkend (podle počasí) hodíme Briguš k prarodičům a půjdeme se projít po Pražském hradě… a při té příležitosti vyzkoušíme novou Sbux kavárnu. Já vím, já vím, hipsteři a snobi, ale když člověk miluje speciální edice, kafe a Vánoce, tohle si prostě nemůže nechat ujít 🙂

Taky se ale přiznám, že se skončením letního času na mě padla chandra. Ještě minulý týden to bylo dobré, ale včera i dneska mi bylo tak jako divně, pitomě smutno; když jsem měla třeba Briguli v náručí, věděla jsem, že bych měla být šťastná – že vlastně jsem šťastná, ale necítila jsem to. Doufám, že se tomu podzimu brzo nějak přizpůsobím – zatím lehce pomáhají koledy a večerní svařák 🙂

Příspěvek byl publikován v rubrice Tak všelijak a jeho autorem je quanti. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.

9 komentářů u “Sedm týdnů do Vánoc

  1. Sice už nějaký ten čas dávám dohromady dárky, ale s Tvým článkem na mě padla úplně dokonale vánoční chvilka!:-)) Love Actually, koledy, svařák a speciální Sbux edice. Já se prostě těším!

  2. Já sdílím tu chandru. I lidé na ulicích mi přijdou smutní, staří nebo nemocní, za ztraceného medvěda Jirku jsem schopna se za Žmura rozbrečet a beru to jako znamení, že jsou všechny naše životy v úpadku. Milý si proti tomu užívá své nejoblíbenější roční období a myslí si, že jsem zešílela. Když o tom přemýšlím, docela dobře bych se dovedla smířit s životem v oblastech, kde žádný podzim ani zima není. Fakt potřebuju ke svému nezávadnému fungování o pár hodin a intenzity slunečního světla víc;)

    • Já mám v ostatních aspektech ten podzim a začátek zimy ráda (moje nejoblíbenější roční období je asi babí léto), ale ten nedostatek světla mě fakt ničí. Snad abych si pořídila aspoň horské slunce nebo něco v tom smyslu…

      • …ale jinak naprosto chápu, já teď beru jinak naprosto normální fakt, že je tu zas v půlce dne bordel jak v tanku, jako osobní selhání a znamení, že jsem osoba rodičovství a v zásadě i jakéhokoli praktického života neschopná a nehodná.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.