Každý by měl mít narozeniny na jaře

Miluju svoji dceru. Jsem ráda za fakt, že je Střelec, z několika důvodů: jednak to doplňuje náš domácí soubor ohnivých znamení (já – Beran, Lvíček… bez komentáře ;)). Jednak mě těší, že jsem ji „stihla“ v roce 2012 (nějak prostě nemám ráda trojky a třináctky), a jednak jsou Střelci prima, veselí, bezprostřední lidi.

Ale už víc než třicet let jsem zvyklá, že mám narozeniny v dubnu, a posledních deset, že Lvíček má v dubnu aspoň svátek. Když si něco přeju, nebo když chci Lvíčkovi udělat radost, a propásnu Vánoce, duben je naprosto ideální čas – dostatečně daleko od prosince, ale zase neinterferuje s prázdninami.

Jenže, krucipísek, Brigit nic v dubnu nemá! Ani v únoru, ani v březnu, ani v květnu. Dokonce ani o těch prázdninách. Už několikrát jsem se přistihla, že se zamýšlím, co jí koupím k narozeninám nebo k svátku, a pak mi dojde, že nejbližší příležitost je prvního června k MDD. (Sobotní svátek svaté Brigity, který by se dal v nouzi použít, je zas moc brzo po Vánocích a většinou se během ledna v tomhle ohledu nestihnu „rozkoukat“.)

Vím, že nepotřebuje mít svátek ani narozeniny, když jí chci něco koupit, ale… já jsem na to tak nějak zvyklá. Ráda dávám dárky „k něčemu“. Ta příležitost může být třeba i jen návrat z dovolené nebo návštěva, ale jsem ráda, když tam ta příležitost je.

Asi jí začnu dávat dárky ke svým narozeninám 😉

Příspěvek byl publikován v rubrice Tak všelijak a jeho autorem je quanti. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.

11 komentářů u “Každý by měl mít narozeniny na jaře

 1. já mám taky ráda, když je to rozložený během roku, dětem jsme se snažily vybrat jména tak, aby neměly úplně blízko narozenin ani vánoc.. proto není pizejsová Julie. nic to ale nemění na tom, že vyjma unorovych narozenin pizejsky nemá nikdo nic v první polovině roku, tam se nám ty svátky napasovat nepovedlo 🙂

 2. jj, to je zaklad, mit to nejak dobre rozlozene, u me ideal – Vanoce, Valentyn, vyroci, narozeniny, svatek, Vanoce…. 🙂 naopak treba chudak sestra Lucie narozena 1.1.

  • chudák, no… taky znám spoustu takových, Kateřin, Barbor, Lucií nebo Natálek s narozeninama v prosinci, jsem ráda, že ten svátek vyšel aspoň na ten říjen 🙂

 3. Tak narozeniny na jaře mám, svátek v září a považovala jsem to vždycky jako dost optimální kombinaci… Jen u těch dětí jsem to už nedooptimovala…:)

 4. Já to mám optimálně rozložené – narozeniny v červnu, svátek v říjnu. Ale štve mě zbytek rodiny, taťka narozky v prosinci, babička v lednu, ségra a mamka v únoru, během zimy vždycky finančně vykrvácím a celé jaro je nuda, protože nikdo nic neslaví :/

  • Tak to chápu, já si u původní rodiny nemohla vůbec stěžovat – od října do února nikdo nic, krom babičky narozenin v lednu, a pak hezky rozložené, děda narozky březen, já duben, v květnu já svátek, v červnu svátek děda, máma i babička, v srpnu otec narozeniny a v září máma narozeniny a otec svátek. Optimální 🙂

 5. U M. si taky tak trochu hledám záminky jak mu něco dát. Třeba teď jsem pro něj něco měla, ale nechtělo se mi čekat do konce dubna na jeho narozky, tak jsem mu to dala k Valentýnu. Ne že bychom to slavili, jen to prostě byla záminka proč mu to dát 🙂
  Já osobně jsem po půl roce-narozky (i svátek) mám na konci června, ale zbytek rodiny nic moc, ségra leden, babi listopad atd.

  • Jojo, taky jsem psala, že Brigitka teď dostala od babičky „k Valentýnu“ kočárek 😀 proč ne, žejo.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.