Svět knihy 2014

Nejdřív jsem si říkala, že jako teda nic moc a nemít lístek zadarmo, asi bych litovala peněz. Ale nakonec se mi za dvě hodiny a kousek podařilo:

Vyslechnout přednášku Martina Lipára o e-výpůjčkách – nic, co by pro mě bylo extra objevné, ale na konci se „fasoval“ kód na výpůjčku zdarma 😉

Potkat stormtroopery, (asi) Össeana z Mycelia, strašidelného plyšového kocoura a Patricka Zandla s dcerou (toho jediného nemám na fotce, anžto mi to bylo trochu blbý).

image

image

image

Vyhnout se přednášce G. Maeilla, ke kterému mám averzi už od studií – ten člověk se prostě nacpe všude!

image

Nafasovat pro B. balónek od eReadingu a knižní omalovánky. (Jasně, že ještě nevymalovává, ale vymalovávám jí já a sakra mě to baví!)

Získat jedno XB-1 s povídkou od squire. Měla jsem naprosto v úmyslu ho zaplatit, ale když mi ho nabídli výměnou za kontaktní údaje a účast v soutěži, proč ne! (Byli mimochodem strašně milí, až mi bylo blbý, že je to pro mě tak okrajovej žánr.)

Pozdravit se se Sylvinkou, i když jsem při žádném z průchodů kolem jejího stánku nedokázala vychytat vhodný moment na trošku delší hovor.

Vystát pekelně dlouhou frontu u Albatrosu na tunu knížek pro B. + První stříbrnou knihu snů. (Za mnou si ji kupovaly dvě puberťačky, jak já se styděla! Kéž by tak Albatros přestal sabotovat eknihy…)

Zatočit si osudím u stánku eReadingu, udělat pět dřepů a při dalším losu vyhrát ebook o Hitlerovi.

Občerstvit se u expozice s vařením, kde se rozdávaly kousky koláče prezentující Vilemíny.

A nesehnat dárek pro tchána, ale to mi až tak neva, protože mám mimo jiné slevový kupón do Dobrovského na 20 %.

Tož, dobré to bylo!

image

(Výstaviště pět minut před začátkem… Koukala jsem mlsně po tomhle kafi, ale nakonec odolala – třeba příště ;))

image

Příspěvek byl publikován v rubrice Tak všelijak a jeho autorem je quanti. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.

5 komentářů u “Svět knihy 2014

  1. To bylo děsný, že zrovna když ses ochomejtala kolem, tak se mi tam nahrnuli lidi, přitom většinou jsem tam stála jak paňác a nikde nikdo… 😀 ale ráda jsem tě aspoň viděla 🙂 a závidím, že sis to tak užila, já jsem z tohoo veletrhu vlastně nic neměla, jak jsem pořád makala… :/

    • Je to škoda, bohužel jsem se tam nemohla zdržet dýl… třeba někdy jindy, někde jinde 🙂 nevím, jestli to víš, ale u tvého šéfa jsem kdysi na bohemistice taky měla seminář, tehdy se jmenoval Nakladatelská teorie a praxe. A pak se přišel mrknout na tu přednášku o e-knihách, kde jsem byla, a působil tam dost opozičně 😉 měla jsem chuť mu říct, že když nepočítám dětské, kupuju si knížky v poměru tak 10:1 pro elektronické, a pokud on „do nich nejde“, tak má smůlu, protože mě pidižvík papírové číst nenechá a já si je v nejbližších letech prostě nekoupím (pokud pominu, že ani moje knihovna není nafukovací) 🙂

      • Já jsem k němu právě taky chodila na tyhle semináře, proto jsem se mu taky přihlásila na tu službu u stánku… a jinak vede nově taky seminář o přípravě a výrobě e-knih, takže on úplně proti nim není, pokud vím, tak je vede i ve svém obchodě, ale moc se mu to nelíbí… a jeho manželka, která má knihkupectví v Příbrami, tak ta e-knihy vyloženě nesnáší, protože jí to bere kšefty 😀

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.