Švestkový drobič (krambl)

„Přinesl jsem ti švestky,“ pochlubil se Lvíček minulý čtvrtek, potom, co jsem si posteskla, že jsem jela na trhy pro švestky a vrátila se bez nich. Nojono, jenže já je chtěla na švestkový koláč a když jsem je neměla, už dávno jsem upekla makové buchty z řepánkové směsi z mrazáku. Takže co se skoro kilem a půl švestek? Něco jsme snědli, pár švestiček zplesnivělo a vyhodila jsem je… ale zbýval ještě pytlík a mně bylo líto s ním nic neprovést. A zároveň jsem neměla čas ani sílu na nějaké velké pečení, takže mě napadl crumble.

Když jsem googlila recept, narazila jsem na svoje oblíbené pradobroty, takže to bylo jasné. Neměla jsem ani tmavý cukr, ani tmavou mouku, zato jsem měla pytlík mandlových lupínků, které jsem potřebovala zpracovat… takže to nebylo zdaleka tak zdravé, ale pořád dobré 😉 jen jsem musela navrch přidat pár lupínků másla, protože na mandle jsem si vzpomněla až potom, co jsem dala do drobenky všechno ostatní. Příště bych s nimi nahradila polovinu dávky vloček. Ale výsledek byl výborný, ať už se zakysanou smetanou nebo klasickou šlehačkou 🙂

image

Příspěvek byl publikován v rubrice Foodblog a jeho autorem je quanti. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.

8 komentářů u “Švestkový drobič (krambl)

  1. Hmmmm!:) Právě jsem zastrčila do trouby švestkový perníkový koláč, spíš tedy tak s pietním povzdechem odpočívej v pokoji, protože mé pekařské umění má své
    limity, tak uvidíme, co vytáhnu:) Taky jsem potřebovala vypotřebovat zbytek švestek, o kterých jsem byla přesvědčená, že se o ně děti utlučou (snědli přesně každý jednu). Btw. úplně easy recept přesně pro mě je zapéct je jen tak posypané skořicí do listového těsta – mám tenhle štrůdl radši než jablečnou klasiku.

    • Ha, to jsem měla vědět, než jsem se šla hňácat v drobence – listové těsto mám v lednici. Tak třeba příští podzim 🙂

      • Nebo ještě letos..u nás je na trzích švestek pořád dost. Každopádně u nás se taky zadařilo, ty švestky jsou snad nepokazitelný!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.