Určování pohlaví

Když jsem čekala Brigitku, bylo pro mě pohlaví vedlejší. Z legrace jsem mrkla na čínský kalendář pohlaví podle početí, aniž bych mu přikládala jakoukoli věrohodnost. Podle něj jsem měla čekat holčičku. Zpětně jsem si teď počítala výsledek podle teorie mladší krve, taky vycházela holčička, a podle doktora Jonáše chlapeček.

Teď mi to bylo vlastně taky jedno. Druhá holčička by měla tu výhodu, že by mohla dědit oblečení a mohly by s Bibinou delší dobu sdílet pokoj. Na druhou stranu by bylo těžké se udržet, aby nedědila úplně všechno, a taky jsem byla zvyklá o Brigušce přemýšlet jako o nejlepší holčičce na světě – a to už by teď nešlo. Chlapeček by zase vyrovnal „síly“ v rodině, daly by se mu pořizovat přece jenom techničtější hračky a poznala bych ten specifický vztah matka-syn, který popisují mámy chlapečků. Downside? Co když si nebudu vědět s klukem rady? Do holky se vžiju, do kluka hůř. A všechny moje kamarádky, které měly mladší bráchy, na ně svorně nadávali, jak jsou protivní a otravní (což podle L. tvrdili i jeho spolužáci o starších ségrách).

Nuže, co z toho vyvodíte, když víte, že tentokrát vychází holčička podle čínského kalendáře, krve, Jonáše i věštění kyvadlem, zato Lvíček břichu už od početí přes moje námitky soustavně říkal Junior (a tvrdil, že to je neutrální označení)?

PS: posledně jsme měli jasné jméno pro holčičku, u chlapečka se shodli na třech finalistech a v zásadě i na favoritovi. Tentokrát bylo jasné jméno pro holčičku, pro kluka naprostá marnost…

Příspěvek byl publikován v rubrice Pidižvíci a jeho autorem je quanti. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.

16 komentářů u “Určování pohlaví

 1. To víš že ho budeš chápat, i kdyby to byl kluk! Já jedu se Žmurem i telepatii, myslím třeba na to, že pojedeme příští týden za babičkou a ladím, jaký den by byl nejlepší a on se mě za chvíli zeptá, jestli jedeme vlakem nebo autem. Nebo začneme stejnou písničku…
  S Čičman se nemůžu fundovaně vyjádřit, protože je ještě malá, ale přijde mi na svůj útlý věk taky celkem vychcaná. Teda roztomile. Takový to tulení se k tátovi a mávání řasama, když neco provede, to Žmur rozhodně nedělal:)

  • Ono co si budeme povídat, asi by mu to moc nefungovalo 😀 ale chybí mi ten tip, sama jsi psala, že máš 😉

   • Tipovala jsem to a tipuju na holčičku. Zas kdo jinej by to měl vědět, než Lvíček? Já jsem byla skoro celý těhotenství s Čičman přesvědčená, že bude druhej kluk, holčičí věci jsem pak řešila v úprku v 37.t.t., kdy už to bylo jasný. Ale Milý byl od začátku přesvědčený, že bude holčička, dokonce se mu o ní zdálo (mně zase o předčasně narozeném chlapečkovi jménem Vašíček, co jsem si ho odnášela z porodnice v nějaký krabičce:)) Takže ani ty sny nefungujou!

    • To je teda fakt zajímavá věc, tahle intuice tatínků… já byla většinu doby přesvědčená, že budeme mít dvě holky 🙂 zakolísala jsem jen po tom prvním ultrazvuku, že takhle protivnej je jenom nenaloženej chlap… a pak asi týden před tím minulým 🙂

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.