Růže pro kojící Algernon

Na to, jak jsem si slibovala, že dám měsíčně aspoň jeden nedětský článek… Duben prosvištěl a za květen to taky moc nevypadá. Snad mě trochu omlouvá stěhování a dva zábavu (plus ostatní servis) vyžadující pidižvíci, ale hlavní problém je někde jinde.

Kojící mozek.

Kdybych nevěděla, že to byl chlap, myslela bych, že Růže pro Algernon musel napsat někdo, kdo kojil. Byli jsme na tom kdysi v divadle a vrylo se mi to do paměti. Zoufalá bezmoc někoho, kdo býval inteligentní a teď nezadržitelně blbne. Když býval blbý a nic jiného neznal, nevadilo mu to. Ale když si vzpomíná, jaké to bylo, být chytrý… Oj vaj.

Přesně takhle nějak si připadám. Úpadek slovní zásoby a vyjadřovacích schopností někam jen lehce nad Brigulí úroveň. Et item konverzačních námětů. (Lvíček to nenese moc dobře, zvyklý na inteligentní ženu a teď nucen kooperovat s blábolícím uzlíčkem vypadávajících vlasů.)

Prý to příroda dělá schválně. Aby se novopečená matka ničím nerozptylovala a cele se věnovala novorozeněti. Nevím sice, jestli u našich prapředků existovala nějaká velká poptávka po intelektuálních výkonech… ale to je venkoncem fuk, je to potřeba jenom vydržet. Aspoň naposledy se to vrátilo na původní úroveň, tak snad i tentokrát.

Tento příspěvek byl napsán při kojení. Omluvte prosím chyby ve větné skladbě, slohové výstavbě, absenci pointy, případně zavádějící použití termitů. Děkuji.

Příspěvek byl publikován v rubrice Tak všelijak a jeho autorem je quanti. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.

8 komentářů u “Růže pro kojící Algernon

 1. Tobě se intelekt, slovní zásoba a vyjdřovací schopnosti vrátily po Bibině na původní úroveň? Tak to ti gratuluju… Já klesla při prvním těhotenství a každý těhotenství a kojení to jen zhoršilo. Zpět na původní úroveň se to nevrátilo:o/ Myslela jsem, že Přemek má problém s mluvením, protože často zadrhává, pak jsem se soustředila na to, jak mluvím já a já taky zadrhávám… Bo hledám slova, který tam kdysi byla:o((

  A růže pro Algernon jsem kdysi četla a už vůbec nevím, o čem to bylo:o/

  • No, je fakt, že naostro třeba v plném pracovním provozu jsem to netestovala. Ale poslední dobou už jsem z toho měla docela dobrý pocit… Tak uvidíme, no. Neber mi naději! 😀
   Já si musela přesný děj taky radši najít na Wikipedii, abych neplácala nesmysly… Aktuálně si nejsem jistá fakt ničím 😉

 2. No, nevím, jestli je to tím kojením či je to jenom tím miminovským prostředím… já už asi 2 měsíce nekojím a stejně blbnu. V pondělí jdu poprvé od porodu na noční službu, úplně se děsím toho, co tam ze mě bude padat za bláboly. Do práce jsem chtěla, abych úplně nezblbla, ale teď mám strach z toho, že mě to hodí do depky z toho, jaká jsem nemožná…

  • Určitě ne, buď pozitivní! Bude to určitě chtít chvíli na rozkoukání, ale věřím, že to bude ok 🙂

 3. Mi povídej… Já už mám problém dát dohromady kloudnou větu ve společnosti lidí, se kterými se běžně nevidím…

  • Lvíček si už ze mě dělá srandu za moje věčný „ten ten… no, je to tam, vedle tamtoho“. Doufám, že to fakt časem přejde 🙂

 4. Nevěš hlavu, to je jak s těma vlasama! Odpadají a pod nima už rostou nové (myšlenky, slova, nápady a zájmy). Ale ber to objektivně – možná jsem jen v další fázi, kdy už si jen nevzpomínám, jaké to bylo před tím.

  • Nevěším, popravdě – na to, jak příšerně ufňukaná jsem byla v těhotenství, je to po porodu téměř zen. Spíš se tím bavím 🙂 (Za předpokladu, že se to vrátí fakt aspoň přibližně na původní stav! ;))

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.