Tóónda Blaník!

O svém vztahu k internetovým videím jsem chtěla napsat už minulý měsíc a ještě jsem se k tomu nedostala (a asi už ani nedostanu). Pokud to mám shrnout: na vztahu např. k Youtube vidím největší předěl mezi mojí a „novou“ generací. Na Facebooku, Instagramu atd. je každý, ale trávit denně několik hodin sledováním vlogů, videorecenzí a jiného autorského videoobsahu – to si neumím představit, ani kdybych těch několik hodin denně k dispozici měla.

V posledních dnech jsem ale díky Stream.cz přece jenom ze svého postoje „nekoukám skoro na nic“ hodně ustoupila. Dokonce až tak, že jsem si nainstalovala Stream appku. A může za to Kancelář Blaník.

Nežiju pod kamenem, ten název už jsem několikrát zaslechla. Ale neměla jsem nijak zvláštní motivaci zkoumat to víc. Hraná politická satira ve mně vzbuzovala představu něčeho ve stylu megatrapného Pečeného sněhuláka, nebo jak se ta veřejnoprávní šílenost jmenovala. (Z mých poplatků!) Pak si Lvíček v mojí přítomnosti pustil jeden díl (tuším Jaňule a Peťule) a mě to tak uchvátilo, že jsem chtěla vidět víc.

Vlastně by asi ani nemělo. Tonda Blaník je držka sprostá jako dlaždič, v přítomnosti Brigule to stoprocentně odkoukávat nejde, a ne každý díl je úplně dobře vypointovaný. Ale nemůžu si pomoct. Stejně se úžasně bavím. A čím je Tonda sprostší, tím víc. Možná to o mně něco vypovídá, ale to je mi v zásadě jedno 🙂

(Trochu smutné jenom je, že některé díly – třeba Motorkářský gang – vlastně ani nepotřebujou tu fabulační rovinu…)

Příspěvek byl publikován v rubrice Recenze a jeho autorem je quanti. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.

6 komentářů u “Tóónda Blaník!

  1. Mně se nejvíc líbí vztah Tondy k žízalovi:oD Občas mi Aleš pouští nějaký starší díly, který viděl jen on (já to začala sledovat až od konce předchozí řady) a stojí za to….

    Jdu kadit! (kdo nechápe, neviděl Tondu!)

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.