Jak říkáme Viktorovi

Na to se nás na rozdíl od Brigity nikdo neptá. Asi je to dostatečně běžné jméno, takže je menší problém tam to -ek přidat, nevím – ale mám pocit, že škála našich oslovení je ještě fantasknější než u Bibiny, tak jsem to chtěla shrnout, i když už jich se tu většina objevila.

Viki. Vikouš. Viktorek. Nejčastější oslovení, která používá i Brigule.
Vikuláš, alternativně Vikultáš, když zlobí. Dále upraveno na Vikulda a Vi/ykul (oči umí kulit vzorově).
Vikin, Vikča. Moje oblíbené z poslední doby.
Viktorín. Victorinox. Viklef. Viking. A cokoli jiného, co začíná na Vik/Vic/Wik/Wyk. Wikipedista. Vikýř. Vikuňa. (Pod vlivem nedávno dočtené Hostiny pro vrány občas i Velký Wyk.)
Tchán ignoruje jeho jméno a říká mu zásadně Víťo a Vítku 😉

Příspěvek byl publikován v rubrice Pidižvíci a jeho autorem je quanti. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.

11 komentářů u “Jak říkáme Viktorovi

    • Díky 🙂 zrovna teď jsem našla shortlist jmen ze zimy a pořád mi asi přijde jako nejlepší. Ještě myslím, že by k němu seděl Jonáš nebo Šimon…

  1. Hehé, to je dobrý. U nás mají taky spoustu jmen – a většina z nich nemá ani ten slovní základ z jejich občanského jména:) Docela by mě zajímalo, jak říkali naši mě. Co si pamatuju, tak to bylo celkem normální. Ale možná jsem to jen vytěsnila:)

    • Mě neznalost vašich jmen dost dráždí, asi se s váma budu muset někdy nenápadně potkat… 😀 ale taky máme kobliha, ťunťulína, žumrláka a další a další 🙂

  2. koukám, že to máte s variacemi na jména dost podobně jako u nás:o) Obě děti už maj tolik jmen…:o)) Mně teda dostal tvůj tchán, který Vikoušovi říká Vítku… no nic:o)

    • Mě taky 😀 už nějakou dobu se plánuju tchyně zeptat, jestli mu to jméno vadí, nebo kde je problém… mně to jako inovace nevadí, ale on mu opravdu variantou od Viktora neřekl ani jednou 😀

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.