Tři roky s Brigulí

Nějak tomu pořád nemůžu uvěřit. Z batolete se nám dnes stala předškolačka.

Chodí na nočník. Chodí do miniškolky. Mluví jako kulomet. Je chytrá. (Už dokonce přišla doba, kdy mě předčila inteligencí, a to jsem teda doufala, že ještě aspoň dva tři roky nebude.) Dobře šplhá. Krásně zpívá. Umí většinu barev, počítat do dvanácti a hromadu anglických nursery rhymes. Vydrží celovečerní animák, ale knížky pořád jenom leporeloidní, u příběhu bez obrázků nevydrží. Ráda modeluje a čmárá.

Pořád zlobí s jídlem. Nerada chodí. Na brášku je někdy strašně hodná, mazlí se s ním a krásně hraje, jindy na něj ječí, mlátí ho a trhá mu z rukou, cokoli v nich zrovna má, včetně opěrných bodů. Nedokážu jí vysvětlit, že na „stůj“ musí poslechnout a zastavit. Maluje pořád jako roční dítě – tchyně se ptala, jestli na tříleté prohlídce namalovala hlavonožce, to tedy tak leda hahaha, ještě, že se tady nemaluje. Ale dostala dnes velkoformátovou magnetickou malovací tabulku a najednou z ní začaly lézt docela slušní šneci, myšky atd., takže ono to asi půjde.

Nějak si s ní nedokážu spojit to miminko, kterým před třemi lety byla. Pamatuju si ji tak do Vikoušova věku, pak je cca rok černá díra – asi milosrdná amnézie – a pak až téměř dvouletou v době stěhování do Měcholup. A od té doby už je to parťačka, výletnice a úžasná a vtipná holka.

Moc tě miluju, Bibi.

image

image

image

Příspěvek byl publikován v rubrice Pidižvíci a jeho autorem je quanti. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.

14 komentářů u “Tři roky s Brigulí

  • Díky! Mně je to úúplně jedno, řeším to jen ve smyslu, aby si zvládla před školou „vykreslit“ zápěstí, to jen tchyně je na tabulky…

 1. Velká holka s velkýma Lvíčkovýma očima! Přidávám se ke gratulaci a neodpustím si dotaz, v čem konkrétně tě intelektuálně porazila?:) Na tříleté prohlídce se maluje?:O To by doktorka obě naše děti utratila, protože Žmur se na tříletý prohlídce ještě počůrával a neznal barvy, malování nehrozilo. Všechno doběhl do čtyřech let a teď je s hodně věcma i napřed, takže jsem vývojové tabulky už vypustila z hlavy a radši se na ně při (stejně kostrbatém) vývoji Čičman ani nedívám.

  • Bibina právě taky barvy donedávna nepoznala – naučila se to na sadě nití do šicího stroje 😀

   Historka… nooo… Vikouš má chodítko s otočným zrcátkem. Jednou ráno jsme házeli prasátka z kuchyňských bodovek, byla ještě tma. Odpoledne chtěla zase prasátka, já to zkoušela, ale pochopitelně se to na světle neodráželo, tak jsem jí vysvětlila, že to budeme muset zkusit zase ráno nebo večer. Brigule kontrovala „zatáhneme závěsy?“ To jsem se fakt styděla.

   A má i jiné reakce, třeba když se ptala, co je napsané na knížce, tak jsem jí odcitovala název, načež následovalo „a kdo to napsal?“ – možná jsme jí už někdy četli u něčeho celou tiráž, ale osobně si vzpomínám, že koncept spisovatelství jsem pochopila až tak někdy ve druhé třetí třídě; do té doby jsem myslela, že knížku napsal vždy stejný člověk, jako ji ilustroval výtvarník 🙂

   • 🙂 S těma knížkama – jak jsem pochopila autorství si už nepamatuju, ale s ilustracemi jsem to měla úplně stejně. To je jasný, přece, kdo napsal knížku, musel napsat a nakreslit úplně všechno:)
    U sebe si pamatuji pár momentů ze školky – jeden z nich byl, že jsem při vybravování omalovánek protrhla tužkou papír a otočila list na druhou stranu, aby tam nebyla díra. To, že tam díra byla taky, pro mě byla zcela neuchopitelná chyba v matrixu. Pro Žmura bylo třeba tohle jasný hned od začátku.

    • Tohle už si u sebe zase nepamatuju, ale pro chyby v matrixu podobného ražení mám velké pochopení 😀 a to ani nezmiňuju trable s hodinama, to už je přece jenom předškolní level, ale pojmy jako čtvrt, půl… to byl fakt problém, co je vlastně co 🙂

 2. VŠECHNO NEJLEPŠÍ, vám oběma (a potažmo i těm vašim chlápkum) !!! Taky nechápem, jak moh bejt Erwín mimino. Nebo dokonce nebejt. Utíká to rychle, ale je to legrace. Doufám, že jste si pořádně užili oslavu narozenin!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.