Sedmiletá

Briguláčku můj malej,

co jsem Ti to provedla, že jsem tě porodila na Mikuláše? Ne, to je špatná otázka, Ty si to užíváš, že Tvoje narozeniny slaví celá republika 🙂 Ale co jsem to provedla sobě? Jako by nebylo dost chystání na Vánoce a přípravy mikulášských balíčků, já do toho ještě musím shánět extra porci dárků, péct dort a skoro nikdy si nenajdu čas na rekapitulaci Tvého uplynulého roku. A to je škoda.

Jsi sedmiletá a frfláš, že si to nebudeš pamatovat, protože jsi zvyklá na šestku. Taky jsi teď ze všech tří Tvých spolužaček nejstarší, jestli se nepletu, ostatním je ještě pořád šest. Nechtěla jsi být zas o rok starší, chceš zůstat pořád malá a čas od času, třeba když slyšíš písničku nebo vidíš pohádku, kterou sis pouštěla jako malá, Ti vhrknou slzy do očí, protože Ti to přivolává vzpomínky na dětství. Asi jsem nikdy nepotkala dítě, které by chtělo tak urputně zůstat malé. Upřímně, my bychom příští dva tři roky taky nejradši zabrzdili, aby utíkaly co nejpomaleji. Pořád si nedovedu reálně představit, že budeš jednou v pubertě, i když ksichty na to trénuješ už usilovně 😀

Ve škole ti to jde a baví tě to, třídní učitelka pro Tebe nemá nic než chválu a myslím, podle vyzvedávání z družiny, že si Tě oblíbily i děti z ostatních tříd. Když jsme se o Tobě bavily s Tvojí bývalou školkovou paní ředitelkou, prozradila nám, že ve školce (věkově smíšená třída) jsi byla nejoblíbenější a každý tě měl rád, protože jsi všechny smiřovala a nevyvolávala konflikty. Vypadá to, že v tom pokračuješ, a jsme moc hrdí na to, jak to ve škole zvládáš. Maličko válčíme jen s psaním, písanka se opravami jen hemží, ale popravdě řečeno, ve srovnání s tím, jak příšerně jsem škrábala a doteď škrábu já, je to krasopis non plus ultra 🙂 Taky jsi občas trochu mimoňka a nechat tě se samotnou třeba ráno oblékat je recept na neúspěch, ale pořád doufám, že se to časem usadí 😀 Strašně ráda řešíš i všemožné úlohy a úkoly mimo školu, táta si pro Tebe vymýšlí příklady z matematiky a dostali jste se až do oboru záporných čísel, násobení a dělení. V logické olympiádě jsi nepostoupila myslím jen proto, že nás nenapadlo projít si vzorová zadání a na všechno sis tak musela přicházet sama. Opakuju se, ale jsi fakt chytrá a moc Ti držím palce, aby Ti to bylo v životě k užitku.

Pořád věříš na Ježíška, i když ses nedávno táty zkoumavě ptala, jestli na něj věří on. Táta je pro Tebe ostatně největší autorita i podpora, což respektuju, ale vždycky tu pro Tebe jsem a doufám, že to víš. Máš asi pocit, že o mě musíš pořád bojovat s bráchou, a je pravda, že se mě snaží pořád si uzurpovat pro sebe a Ty pak radši vyklízíš pole. Ale snažím se Ti to vynahrazovat a pomazlit se s Tebou nebo si popovídat, když u toho není. Mám moc ráda naše cesty autem ze školy, kdy si povídáme o různých věcech. Baví mě s tebou probírat, jak funguje svět, nebo se bavit o filmech a knížkách. Musíme si spolu zase někdy někam zajít samy, třeba na nějakou výstavu a na dortík.

Krásný další rok, beruško.

Příspěvek byl publikován v rubrice Pidižvíci a jeho autorem je quanti. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.

2 komentáře u “Sedmiletá

  1. Všechno nejlepší! No, aspoň tě nemůže osočit, že dostává jen odložený dárky z Vánoc, jako naše silvestrovský dítě:) A ještě jedno podobenství, i naše Čičman urputně touží zůstat malá – mám přísný zákaz odkládat stará leporela a batolecí hračky..Tak ať se daří, nejen ve škole:)

    • Díky a nápodobně 🙂 včera jsem se dozvěděla, že jedna její spolužačka má narozeniny 23. prosince. Taky nic moc 😀

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.