Návštěva Mili

Ve středu tu byla na návštěvě Mili – vrátit průvodce Dublinem, kterého si u nás v Irsku půjčila, a zapomněla ho doma, takže se budeme muset sejít ještě aspoň jednou a nemůžu říct, že by mi to vadilo 🙂 Mili má pro nás nějakou symboliku, protože to byla zároveň naše poslední návštěva v Dublinu a první návštěva mimo rodinu, která se u nás byla podívat na Brigitku.

Bylo to hrozně fajn, ale zároveň velká zkouška – zoufale jsem sbírala témata na normální konverzaci, která by se netýkala dítěte, a každou chvíli utírala ublinkávání, dělala mlíko nebo si házela Briguš na rameno k odkrknutí nebo aby nebrečela, pouštěla melodii z hračky nebo vibrace lehátka a do toho probírala miminčí rýmu a odkládání očkování. Přesně jsem kopírovala kamarádky na mateřské, které jsem jako bezdětná navštívila a po hodince nebo dvou hleděla: jak tohle můžou dělat celý den? Otírat dítěti tlamičku, chovat, aby nebrečelo, do omrzení? Mili byla velmi milá a zdvořilá návštěva, ale bylo mi jasné, že se jí honí hlavou to samé. (Já se snažila být zdvořilá zpětně a aspoň občas nastolit nějaké obecně zajímavé téma, jako kupování bydlení, studium na konzervatoři a prezidentské volby.)

Tenhle pohled na věc „z druhého břehu“ jsem po narození Brigitky úplně zapomněla. On do toho člověk nějak zapluje… prostě to dělat musí. A co je podivnější, dělá to rád! Hormony jsou prostě mrchy a krev není voda 🙂

Příspěvek byl publikován v rubrice Pidižvíci a jeho autorem je quanti. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.

3 komentáře u “Návštěva Mili

  1. Quanti, pro mě to bylo úplně v pohodě, vzhledem k tomu že i několik mých dalších kamarádek se zúčastňuje nynějšího babyboomu, tak jsem zvyklá 🙂 A na příští návštěvu se těším, protože ja ty malý dětičky rostou jako z vody, tak příště už bude Brigitka zase jiná a větší a tak 🙂 A děkuju za poslaný fotky!

  2. Holkám to hrozně sluší spolu 🙂 a Mili má krásný kalhoty:-D a neboj zatím děti taky nemám,ale kamárádky už hodně a konverzace mi občas přijde zvláštní, ale pořád se chytám a mám radost když je vidím tak štasný sice unavenýýýýý 🙂

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.