Brigitka – 7. měsíc

Tentokrát se zpožděním, protože včera na ‚měsíčniny‘ jsme byli hosty na svatbě našich kamarádů. Brigitka byla okouzlující, úplná „reklama na mateřství“, jak se vyjádřila ženichova maminka, a velká společnost jí viditelně svědčila.

Jak se má Brigitka:

V posledních několika dnech se začala plazit i dopředu, otáčet z břicha na záda a mluvit. Teda mluvit – její artikulovaný projev sestává téměř výhradně ze slova TÁTA, párkrát řekla i MÁMA a včera večer jsme oba dva jasně slyšeli KOBLÍŽ – podle toho, jak často ji titulujeme Koblížku, asi usoudila, že se tak jmenuje 😉 Kromě mluvení se nám naučila i nadávat; má jeden druh ječení, který je zcela evidentně jakási lamentace nad tím, jak jsou rodiče neschopní. Poslední dobou je taky velmi společenská a čím víc je někde lidí, tím je spokojenější.

Jak se máme my:

Začínáme být mobilnější a schopní jezdit i na trochu větší výlety, což s hezkým počasím docela využíváme. Před dvěma týdny jsme byli na Křivoklátě, předtím v Lánech, skoro každý víkend jsme jedno odpoledne v Šárce nebo ve Hvězdě. Taky se nám zpestřuje společenský život, minulý víkend jsme byli na procházce s jednou mojí kamarádkou a její skoro tříměsíční holčičkou, včera na té svatbě, já se občas s někým sejdu na Zličíně na kafe. Lvíček měl dost zápřah v práci, ale teď už by to v tomhle směru taky mělo být lepší. Jen mě mrzí naše letošní smůla na fesťáky a jiné kulturní akce – Mezi Ploty zrušili, Muzejní noc kvůli povodním odložili na neurčito a o United Islands jsem nevěděla, což mě doteď mrzí, protože to bylo na Ladronce, kterou máme kousek.

Jak koexistujeme:

Uhlídat pohyblivějšího čertíka je čím dál náročnější (mimochodem, zdá se být úplně v pořádku – klepu na dřevo), ale zároveň je s ní taky čím dál větší zábava. Nechám mluvit fotky (a jdu shánět ohrádku…)

To si na sebe prosím natáhla sama

Nosítko náš kamarád

„Ty mě fotíš??“

Tukan om nom

„Tak co si dneska přečtu? Leporelo o vozidlech mi dal táta…“

„…šustivou knížku se zvířátky mám od kamarádky mamky…“

„…ale stejně se nejspíš zakousnu do Balkonu k nakousnutí.“

Bez kšírků už to nepůjde ani v lehátku…

Bonus: Brigitka říká táta 🙂

Příspěvek byl publikován v rubrice Pidižvíci a jeho autorem je quanti. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.

6 komentářů u “Brigitka – 7. měsíc

  1. jo, manduca je super, nejlepsi investice vubec… poridila jsem ji na May a pouzivam jeste na Lilly do ted… hezky vam roste 🙂

    • děkujeme 🙂 manduca se fakt užije, zvlášť teď, ale po bytě jsem ji nosila a uklidňovala ji v tom už jako miminko…

  2. Pred chvilkou jsem zverejnila Erwinovu jednatricitku. Taky uz si domu musime privezt ohradku. Kdovikde bych ho po chvilce nepozornosti – ci nutnosti si proste obcas odskocit z obyvakokuchyne – nasla. Brigitka je sikovna, ze uz se umi prevalit z briska na zada. Erwinak uz takhle omylem parkrat prepadl, ale nema duvod to delat cilene. Na brise ho to proste bavi vic. A to video je uzasny! Ona uz vazne mluvi!!! A ta prvni fotka je taky skvela. Vlastne vsechny jsou moc hezke! 🙂

    • Už se na ni řítím! Ten poslední týden byl u nás asi nejpřelomovější, tak jsem zvědavá, co u vás. Zatím při nutnosti si odskočit dávám zpátky do postýlky a obklopuju hračkama, občas to vyjde, občas ne 🙂 Moc děkujem 🙂

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.