Dish {fine burger bistro}

Prásknu to rovnou: Dish mě nezklamal. A na valentýnskou večeři jsem jen v zadní místnosti napočítala sedm párů, tak to zas asi nebyl takovej antimainstream, jak jsme mysleli 😉

U moc milé servírky jsme si z denního menu limonád (grep, zázvor, máta, pomeranč a lesní ovoce) vybrali dvě první jmenované, k tomu lahev vodovody, dohromady hranolky s majonézou z uzené papriky a samozřejmě burger. (V Dishi si ani nic jiného nedáte, ale mají tam dva vegetariánské.)

Lvíček začal s „defaultním“ Dish burgerem (hovězí maso s cheddarem, slaninou, dish kečupem, aioli z pečeného česneku, nakládanou okurkou a salátem), já si vybrala Olomouc & Porto: hovězí maso s roztaveným olomouckým tvarůžkem a karamelizovanou cibulí s portským vínem. Na talíři jsme je pak rozpůlili a poloviny si vyměnili jako rukojmí 🙂 Ten Lvíčkův byl dobrý. Ale můj přímo božský, takže pokud se tam chystáte, radím jít radši do něčeho pestřejšího; dobrá je prý i Koza Nostra. Karamelizovaná cibule s portským vínem byla každopádně fantastická. Hranolky jsem jedla už asi i lepší, a příště si je dám spíš s Dish kečupem, ale celkově mě neurazily a jedny dohromady byly tak akorát.

Pokud se do vás už nevejde dezert, zkuste aspoň zmrzlinu – v pátek měli výběr z pistáciové, slaného karamelu a mandarinkového sorbetu. Tu poslední jsem si dala já, byla úžasně osvěžující, Lvíček risknul slaný karamel a byl velmi příjemně překvapen 🙂 No a protože to je přece jenom hamburgrárna a tím pádem tak napůl fastfood, stihli jsme to celé za hodinku, od usazení po zaplacení. (Další hodinu nám bohužel zabrala každá z cest, holt Zličín 🙂 )

Celkově super a já doufám, že jsem v Dishi nebyla naposled! Ještě mám zálusk minimálně na jehněčí…

Příspěvek byl publikován v rubrice Foodblog a jeho autorem je quanti. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.

2 komentáře u “Dish {fine burger bistro}

  1. Jé, tam to znám! Ale my jsme si odnesli burgery domů a nevím, jestli je poničila cesta, nebo krabička, ale studeně navlhlé a rozválené to nebylo ono (taky se hodí dodat, že jsme si odnesli vegoše – možná mají masáci to něco, co těmhle chcípáčkům chybělo. Každopádně dojem na mě neudělala ani ta nasládlá žemle a rozhodli jsme se, že už jim šanci nedáme, dokud…dokud jsi nenapsala o těch zmrzlinách!!!

    • Popravdě, asi nepovažuju jejich burgery za ideálního kandidáta na takeaway, i ty naše byly dost „mokré“ a asi by jim cesta neudělala dobře. Čerstvé ale za mě super, a ta slaná karamelová zmrzlina, tu určitě musím mít ještě aspoň jednou – po pár lžičkách mi najednou ten můj sorbet přišel úplně nepatřičně sladký, i když určitě přeslazený nebyl 😉

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.