Merry Christmas after all

Asi že nebyla žádná očekávání.

Ještě ve středu v poledne jsme obědvali u tchyně kubu a já neměla vůbec vánoční náladu a bývala bych si radši dala KFC, nebo aspoň ten kuřecí řízek, co smažila pro Bibinu.

Říkala jsem si ok, nějak ten večer překlepem, Brigča bude mít radost, my z ní, a bude zase na rok pokoj. Ale nakonec to bylo strašně fajn. Procházka s dítětem na motorce ztichlým sídlištěm při západu slunce, kdy byla ze všech oken cítit smažená strouhanka. Losos s bagetkou a rukolovým salátem k večeři, zabavení Bibiny v pokojíčku, nanošení dárků a zvoneček. Měli jsme trochu strach, že ji tolik dárků najednou zahltí: o narozeninách si rozbalila jeden, jeden jí byl rozbalen a zbylé tři jsme museli nechat na druhý den, protože o ně nejevila ani vzdáleně zájem. Tentokrát po rozbalení všeho pod stromečkem prohlásila žádostivě „chceš eště dárečky?“ 😀 Dostala od nás duplo – vláček, od mojí mámy dětský akušroubovák a od tchyně kočárek na panenku, k tomu drobnější dárky jako, ikeáckou noční lampičku („josvítíme kočičku!“), Vánoční příběhy Astrid Lindgrenové (na to je teda ještě malá, ale neodolala jsem), dřevěné loto z Tchiba a od Lvíčkovy tety, která nás každoročně obdarovává svými fakt nádhernými výtvory z šicího stroje, látkový penál s pastelkami. Nejvíc frčí asi vláček, z čehož je Lvíček nadšen 😉

S Lvíčkem to bylo vtipný. Vlastně jsme si navzájem dali

  1. Knížku, o kterou jsme si více či méně otevřeně řekli – v jeho případě Opravdový gentleman, v mém Mé dětství v socialismu.
  2. Něco do domácnosti: L. snil o stojací lampě ke čtecímu ušáku a i když jsem si u toho připadala trochu zvláštně, opravdu jsem mu ji opatřila a on z ní má fakt radost. Já dostala zmrzlinovač k robotu a byla jsem nadšená. Teď je v mrazáku a už se těším na příležitost k vyzkoušení, i když jeho čas nastane asi až v létě. Zmrzlinovač prakticky naplňuje definici ideálního dárku – chtěla jsem ho, ale vzhledem k tomu, že je to na jednoúčelový bazmek docela drahá legrace, bych si ho sama nikdy nepořídila. A L. si to musel pamatovat nejmíň rok.
  3. Doplňkový dárek, co ale stejně potěší: já L. soudek s kafem, on mně dvě CD: nové Wohnouty a novou Fixu. Zažila jsem déja vu, protože naprosto stejné složení hudebního dvojdárku jsem měla před dvěma lety s tehdejšími aktuálními Wohnouty a aktuální Fixou 😀
  4. Něco, co ten druhý chtěl, ale vlastně ani nevěděl, že to chce. Já nebyla spokojená s tím, že v mojí skladbě dárků není vlastně nic vyloženě volnočasového, pro radost, koníček… až mě po probrowsení asi padesáti stránek s tipy na dárky pro petrolheady zaujala autodiagnostika. Naštěstí jsem to mohla prokonzultovat s někým, kdo do toho trochu vidí (thx 2 aquarius!), a ještě stihla objednat z ebaye (protože u nás jsou úplně nesmyslně víc než dvojnásobně předražené). L. si ji hned na dnešní jízdu k prarodičům zapojil a mohl obdivovat, co všechno lze při jízdě sledovat – až z toho jednou málem vyjel z pruhu 😉
    No a já… Chtěla jsem Yankee vosky. Nikdy bych si nekoupila jejich velké svíčky-housewarmery, protože mi přišly strašně předražené a měla jsem strach, že bych je jednak pálila deset let (když mi blbá svíčka za třicet korun z Ikey většinou vydrží tak půl roku) a jednak, že by se mi za ty prachy ta vůně nemusela líbit, a to už je vůbec na odstřel. Na voskách se mi líbilo, že jsou dostupné a vydrží jen pár hodin a bývala bych si je koupila sama, ale nemám aromalampu, tak jsem to zkusila jemně nadhodit.

    A Ježíšek se zbláznil a já dostala dvě obří svíčky, jednu s vůní Christmas Cookie a druhou Icicle. Pálit je tedy asi fakt budu sto let, ale voní nádherně, doopravdy provoní celý byt… no a koneckonců je to taky přesně ta dárková věc, kterou bych si sama v životě nekoupila, a jsem ráda, že to zkusím aspoň jednou v životě.

Na konci večera jsem neměla pocit „uf, tak je to za náma“ nebo „a to bylo jako celý“, měla jsem pocit, že mám úžasného muže, který se mi vždycky snaží udělat radost, báječnou dceru, která se umí tak krásně radovat, a štěstí na další super lidi kolem sebe.

Vepředu šála-tunel, vzadu dózy na cukr, sůl a kávu – to tedy nevím, kam dám – a Christmas Tea z English Tea Shop, vpravo společné dárky: knížka (o které nic nevím) a portské v nádherné lahvi, kterou jsem nechala dekoračně na stole. Ještě jsme dostali ikeácké povlečení a pár dalších věcí, ale to není vůbec zásadní…

Příspěvek byl publikován v rubrice Tak všelijak a jeho autorem je quanti. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.

4 komentáře u “Merry Christmas after all

  1. U nás přesně díky absenci velkých očekávání Vánoce 2.0 a 3.0 u rodin vánoční a dobré. Stačí si nepředstavovat, nepřát a nechat otevřeno všem variantám:)

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.