Poslední měsíc přede mnou

Ještě ne oficiálně. Oficiálně je to pět týdnů a dobře vím, že to může být klidně i sedm – ale dostala jsem se do módu, kterému jsem posledně říkala „velryba“ a který prostě spojuju s devátým měsícem. Nemůžu dýchat, ani vsedě, ani vestoje. Místo chůze se kutálím bez ohledu na aktuální stav zad (týden po masáži už skoro v normálu!) a s výjimkou nejbližších mi jdou skoro všichni lidi strašně na nervy.
A hnízdím. Už mám vyprané dětské oblečení, chystám se dokonce žehlit a v týdnu obstarat nákupy v drogerii a lékárně. Tašku do porodnice mám napůl sbalenou. Uff.

Příspěvek byl publikován v rubrice Pidižvíci a jeho autorem je quanti. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.

13 komentářů u “Poslední měsíc přede mnou

 1. Zcela chápu! Já jsem už připravila všechny doklady a tašku mám pořád tak nějak na očích, abych si jí pro svůj(i ostatních)klid dobalila. Raději. Člověk nikdy neví:-)))
  Hodně sil do toho posledního měsíce přeju(protože už taky pomalu v aplikaci odpočítávám KDY:-)))

 2. Je to jogínské cvičení, ale zkus si ten velrybí břich ještě na poslední chvíli užít. Vždyť to bude asi poslední těhotenský měsíc v tvém životě, teda pokud nějak nepřehodnotíte plány na velkou rodinu:)

  • Ono to tak možná nevyznívá, ale v rámci možností si to užívám. Mrňous je strašně zlatej, většinou se nijak neroztahuje a jen něžně vlní, břicho je kulatý a hezký, ideálně kdybych se zvládla ještě nějak vyfotit… paradoxně tím, jak se to blíží, jsem čím dál klidnější ohledně toho, že potíže nebudou trvat věčně, a snažím se soustředit na to hezký. (A balení :D)

 3. Mě začíná ten 35. týden za chvíli… A nemám nic, dneska jsem muže přesvědčila, aby mi našel a snesl oblečení pro F.
  Lékarnu mám v plánu zítra.
  Tašku do porodnice jsem balit ještě nezačala a ani jsem nezačala řešit její obsah…
  Mám se děsit? 😀

   • Tak jako správně vyděšená jsem zašla do lékárny. Chvíli jsem měla čas na rozmyšlení a přemýšlela jsem, co vlastně potřebuji koupit… A kromě lihu na pupík jsem si absolutně na nic nevzpomněla 😀
    Začala jsem balit tašku a zjistila jsem, že od minula jsem se rozhodla půl věcí vyhodit a dokoupila jsem si jen plenky pro F. a na doma porodnický vložky (s tím, že doufám, že si v nemocnici nějaký ještě uzmu :D)
    Šmarjá, já to fakt tentokrát vůbec nějak neřeším! To mi to dítě v břiše zůstane nejspíš do puberty! 😀 😀 😀

    • Já k tomu lihu beru ještě vatové čtverečky, no a ty porodnické vložky a Bepanthen, který se mi na mimino osvědčil. A taky si vzpomínám, že posledně to byl nákup, co se mi ani nevešel do tašky… 😀

  • Ono to vyznívá dost depresivně, když si to po sobě tak čtu, ale já to fakt beru v dobrým! 😀 Děkuju, hlavně aby bylo všechno na konci ok 🙂

 4. Když tě čtu, tak začínám být vlastně asi ráda, že jsem ty porody neměla nic moc, Zřejmě to byla odplata za to pohodový těhotenství a fakt , že jsem byla nejhezčí z celýho svýho života (v těhotenství).

  Vyděržaj, za chvíli budeš mít po!

  • Zas nechci, aby to vyznělo jako Tantalova muka… ale musím říct, oproti všem babským pověrám, že to minulé těhotenství bylo jednak klidnější, jednak jsem byla výrazně krásnější 😀 jinak už jsem fakt asi v zenu, ten poslední měsíc to už snad všichni nějak překlepem a snažím se užívat to hezký – nevím, jestli je to vědomý, ale když si odstřihnu trable, které má s těhotenstvím moje tělo, tak Motorek jako nájemník je vyloženě milionovej, mele se jen něžně a v rozumný časy. Kéž by mu to vydrželo 😉

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.