Kauza Jeremy

Pozoruju na sobě, že jsem se s druhým dítětem ponořila tak hluboko do mateřské reality, že mi dělá problém z ní občas vybřednout (ačkoliv na takovou úroveň, abych dokázala být členkou FB skupiny „poradna pro látkovačky“, mi IQ ještě nekleslo – ale o tom jindy). Abych si uchovala aspoň nějakou příčetnost, dala jsem si předsevzetí aspoň jednoho nemateřského článku měsíčně. Nemusím se do těch plínek a dudlíků ponořit až po uši.

Diváci a fanoušci pořadu Top Gear, mezi které se s Lvíčkem počítáme, bezpochyby zaznamenali kauzu s odvoláním jeho nejzásadnější tváře, moderátora Jeremyho Clarksona. Okolnosti byly už taky mockrát omleté, napadení člena produkce kvůli večeři. Ale fascinuje mě, jak mizerné vesměs jsou články v českých médiích, které kauzu rozebírají.

Jeden jsem četla v magazínu Pátek LN. Moderátoři, a Clarkson zejména, z něj vycházejí jako hulvátští šovinisti a z pozadí čiší „dobře jim tak“. Článek Anastázie Harris z Reportéra je trochu příčetnější, ale i on se plete v přístupu „TG byl před Clarksonem, bude i po něm“. Sice byl, ale rozhodně (by) neměl takový úspěch a sledovanost. Ano, za proměnou stál dobrý producentský nápad, ale s Clarksonem ten formát stojí a padá, a když navíc odcházejí i Richard Hammond s Jamesem Mayem… I pokud zlanařili Chrise Evanse, na tuhle moderátorskou trojici nebude mít nikdo. TG bude pozvolna skomírat a nakonec zajde na úbytě, zatímco Clarkson, Hammond a May si založí vlastní pořad, s trochu jinou strukturou, jiným názvem a na jiné televizi, pro kterou to bude zlatý důl.

Jasně, BBC vlastně neměla jinou možnost. Všichni strašně rozebírají podmínku „jednoho dalšího nevhodného výrazu“ a použití rozpočítadla s výrazem nigga, ale tohle všechno je úplně podružné, když váš zaměstnanec na pracovišti zmlátí kolegu. To prostě fakt není co řešit. Na druhou stranu, neodvysílat už natočený materiál je vyloženě zrada na fanoušcích… a na třetí stranu, je dost těžké si představit, jak by JC poslední tři díly vysílal s vědomím neprodloužení smlouvy, která všem protagonistům končila teď v březnu.

Anastázie Harris napsala, že Jeremy má nejspíš problém s pitím, což mě popravdě řečeno předtím nenapadlo. To by každopádně dost vysvětlovalo… tak doufejme, že se dá dohromady před jakýmkoliv novým angažmá.

Příspěvek byl publikován v rubrice Tak všelijak a jeho autorem je quanti. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.

2 komentáře u “Kauza Jeremy

  1. at si o Novotnym myslim cokoliv, tak tohle vystihl uplne dokonale:
    „Pořád čekám, zda se najde někdo statečný z branže , co se nebojí tradičně z Top Gearu vydřených CZ kolegů a vůbec toho stáda fanatiků, kteří si to prostě nepřiznají… a napíše pravdu. Tedy, že Jeremy Clarkson je sice boží, ale chová se jak totální rasistická a xenofobní nafoukaná píča jak před kamerou, tak v zákulisí a BBC se zachovala správně, protože takhle se to v civilizovaných médiích, byť třeba krátkodobě řeší, kšeft nekšeft.. Taky mě sere, když není catering, ale dát kvůli tomu někomu pěstí, to dělají kriplové a hotovo dvacet, žádná debata se nepřipouští, je to prostě vymrdanec a tečka vy pitomci….“

    • Já s tím teda nesouhlasím ve spoustě bodů (a tónu/formulaci, ale to je holt Novotný), podle mě říkat by měl mít možnost, co chce, ale fyzická inzultace je něco úplně jiného. A fakt by to vysvětloval (ne pochopitelně omlouval) ten chlast.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.