Dvouplínová domácnost

„Jsi tátova princezna?“ ptal se Lvíček Bibi v autě, když jsme jeli minulé pondělí k té zubařce. Bibinka promptně opáčila: „Picezda neumí na nočník!“

Neumí. Tedy asi třikrát v životě do nočníku provedla malou a jednou – na vlastní žádost! – dokonce velkou potřebu, ale v 99 % nechce. Koncové řešení odkládám na léto, až bude moct lítat bez plíny, ale teď s novorozencem naplno vyniká, jak je to už absurdní, když se nevejde ani na přebalovák. Komicky taky vypadají plínky dvojky vedle jejích pětek, kam už se stejně skoro nevejde. A s košem aby se při tom objemu chodilo dvakrát denně.

Při nákupu jarního oblečení jsme se rozhodli koupit motivačně sadu kalhotek. Sama si je vybrala (Hello Kitty pochopitelně, ale prý na výběr moc nebylo). Doma jsme jí sundali plínku, vysvětlili, že to je pro velký holčičky, co už plínku nepotřebujou, a že si nesmí kočičku počurat. Nasadili jsme kalhotky… a pidižvína řekla „Nelíbí“, sundala si je a tím náš motivační pokus skončil v samém zárodku.

Příspěvek byl publikován v rubrice Pidižvíci a jeho autorem je quanti. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.

6 komentářů u “Dvouplínová domácnost

 1. jo, odplenkování dětí… Přemek cca ve 2,5 letech řekl prarodičům – neumím čůrat, mám malýho pinďu. A nazdar:o)

 2. Já myslela, že je rovnou protestně počůrala:)) Já bych to po narození sourozence vůbec nehrotila, to se většinou počůrávají i děcka, co už jsou dávno odplenkovaný. Pokud chceš něco slyšet o zanedbaných případech, tak Žmur se po miliónů a půl odplenkovávacích pokusů srdnatě počůrával až do tří (a díky němu už to nebudu u Čičman asi hrotit a počkám si na léto – a to ještě s žádnými přehnanými nadějemi)

  • Jojo, já to právě i kvůli tomu sourozenci nehrotila. Navíc mám fakt pocit, že to nedělá (nějak zásadně) schválně, že jí to prostě ještě nesepnulo. Taky se přiznám, že na nějaký vysazování apod. jsem byla vysloveně líná. Prarodiče prudili tak kolem roku a půl, pak asi pochopili, že je to zbytečný, a já to za ambici nemám… na druhou stranu se na to nechci vykašlat úplně a čas od času provedu nějaký podobný pokus, kdyby náhodou 😉 plus by se to teda hodilo, kdybych ji chtěla od podzimu vrznout do školky, což bych aspoň občas chtěla 😀

   Ad protestní počurání – no přiznám se, že tak napůl jsem to od ní čekala taky!

 3. Odplenkování…
  Eli pochopil co po něm chceme, ale zároveň po akci na záchod vyžaduje gumového medvídka.
  Navíc musí lítat hambatej, jakmile má něco na sobě tak to pustí. Navíc absolutně nechce na nočník. Takže posazujeme na záchod.

  • To je přežitelný, zvlášť teď v létě. Bibina gumové bonbony nejí a rozdíl nočník/záchod je jí putýnka taky 🙂

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.