Letní limonády #1: Bezinkový sirup

Začnu trochu mimo pořadí – první nebude ani nejjednodušší, ani nejoblíbenější, ani nejoriginálnější, ale kdyby někoho navnadila, chtěla jsem, aby ještě měl šanci si ji udělat – sem a tam na nějakém stinném místě ještě pár bezových květů zbylo. Takže.

Na půl litru sirupu potřebujete:
0,5 litru zchladlé převařené vody
0,5 kg cukru
1/2 citronu
20 g kyseliny citronové
5-10 květenství bezu

image

Bezové květy opatrně opláchneme vodou od prachu a broučků, snažíme se nevymýt veškerý pyl 🙂 přelijeme převařenou vodou a necháme do druhého dne louhovat v lednici. V téhle fázi můžeme, ale nemusíme přidat kyselinu a citron na plátky, popř. jen šťávu. Po 24 hodinách přecedíme a rozmícháme ve výluhu cukr, popř. citronovou šťávu a kyselinu, pokud jsme ještě nepřidali. Uchováváme zavíčkované nejlépe v ledničce.

Na limonádu nalijeme do sklenice sirup podle chuti, rozředíme vodou nebo sodovkou, přidáme led, eventuelně snítku máty. Já vím, já vím, to už je primitivní… ale děsně dobré, hlavně v současných vedrech 🙂

Příspěvek byl publikován v rubrice Foodblog a jeho autorem je quanti. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.

6 komentářů u “Letní limonády #1: Bezinkový sirup

  1. A já ho letos nestihla vůbec. A myslím, že už ani nemám šanci, nikde jsem už neviděla květy ani ve stínu (co jestě nezmizelo samo, bude sežehnuto v tomto tropickém týdnu…)

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.