Letní výluka

Mám na ni chuť. Respektive nějak na mě doléhá letní únava a v těch ne-už-tak-častých chvilkách, kdy kojím, bych ráda úplně vypnula u nějaké bezduché diskuse na netu nebo podobně bezduché letní literatury (teď čtu druhý díl Game of Thrones v češtině – moje jazyková lenost došla tak daleko, že už mi nevadí ani Jon Sníh, Královo přístaviště a Vysoká zahrada).

Ale ne, no. Lvíček se ptá po blogu, tak asi bude. Dneska. Možná. Nebo zítra. Maximálně o víkendu jako dvoutýdenní speciál 😀

K tomu kojení. Minulý víkend, tedy před cca deseti dny, jsme začali systematicky přikrmovat, protože jsme už nemohli vydržet ty hladové pohledy, olizování a mlaskání, kdykoli jsme něco jedli my. Začátkem týdne tohoto už jsme na třech nemléčných chodech denně – typicky ráno čtvrtka banánu, v poledne mistička mrkve a večer mistička kaše (oboje cca 100 ml).

Na tomhle množství (jak absolutně, tak co do počtu nemléčných jídel denně) nebyla Brigule ještě ani v roce!

Kojení ho tak pochopitelně baví čím dál míň a spíš než jako zdroj nasycení ho má jako rituál na usnutí. Uvidíme, co bude dál.

V opozici vůči mojí lenosti je moje touha dát sem aspoň jednou týdně recept na letní limonádu, smoothie, koktejl, zmrzlinu nebo nepečený dezert. Tak uvidíme.

A teď se jdu pokusit ze sebe sundat děti a jít se konečně asi po hodině plánů vyčurat…

Příspěvek byl publikován v rubrice Tak všelijak a jeho autorem je quanti. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.

6 komentářů u “Letní výluka

 1. Nevylučuj, pak je těžký začít znova. A rubriku letních limonád bych velmi uvítala! Jinak Koblih je první Otesánek, o kterým slyším, že si vynucuje jídlo; všechny naše děti i ty z okolí zaujatě plivaly první lžičky ještě v osmi měsících. Zase je super, že tohle tě nečeká, pro mě to bylo o nervy. Hlavní jídlo se protáhlo často na půlhodiny a s mizivým výsledkem

  • Jo, mě vždycky překvapí, hlavně jak vdechne tu večerní kaši. Ale třeba brokolici mi vrátil – já jsem ale opravdu hodně doželezna vytrénovaná od B., takže za mě furt dobrý 🙂

   Tak jo, já se nějak pokusím 🙂 určitě chci vyzkoušet okurkovou!

  • Huš s výukou, jsou prázdniny! 😀

   Je mu, inu, 4 měsíce a 10 dní 😀 začala jsem den před ukončeným 4., to už prostě fakt nešlo ignorovat. Spí, přijde mi, srovnatelně co předtím – první spánek je schopný si protáhnout na cca 5,5 hodiny, ale je to většinou tehdy, když má večer ještě lahev UM 😀 a jindy dá zas leda ty tři hodiny. Ale častější je 4-5.

 2. A já jsem tak zmagořená, že pod letní výlukou jsem si představila tu dopravní v pražské MHD a říkala jsem si, co jako šílíš:oD Otesánka po Bibině ti přeju! Přemek sice jedl dost, ale musela jsem mu u toho zpívat a bavit ho, utíkat před prskáním. Ivonka ta sní (skoro) všechno bez keců, nemlejnkuje, neplive a ještě dělá ňam ňam! S takovým dítětem se dá sníst při krmení i vlastní oběd!

  • To je správně, to byl úmysl 😀 Ivonku ti přeju, to je fakt dítě za odměnu – neuvěřitelný, že už je jí rok!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.