Můj bylinkový experiment

Jsou to už skoro dva měsíce a je na čase zabilancovat.

Jak asi tušíte, nebude to nic příliš optimistického. Ze dvou truhlíků za sedm stovek mi:

 • tymián uschl vstoje
 • tři bylinky nasadily na květ
 • mátu sežraly mšice
 • a fialová bazalka zezelenala.

Vzhledem k tomu, že rozmarýn pravděpodobně nepřežije zimu a majoránku skoro nepoužívám (protože jsem místo ní chtěla hladkolistou petrželku a zapomněla na to jako na smrt…) Příště si zase koupím dvakrát do roka bazalku a mátu v hypermarketovém květináči. Vyjde mě to výrazně levněji.

Můžete mi do komentářů klidně napsat „I told you so“, ale aspoň jsem to zkusila 🙂

Btw – nechcete někdo dva bylinkové truhlíky? 😀

Příspěvek byl publikován v rubrice Tak všelijak a jeho autorem je quanti. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.

12 komentářů u “Můj bylinkový experiment

 1. Nic si z toho nedělej, mně loni vykvetly i ředkvičky…
  A stejně to zkouším zas. Ale máš pravdu, že předpěstované květináče s bylinkami mi taky přijdou jako výborný řešení.

  • Já vám trochu závidím tu Prazeleninu, ale jinak jsem vždycky tušila, že ze mě nikdy velký zahradník nebude 🙂

 2. Ahoj, mně se osvědčilo pěstovat bylinky podle druhu zvlášť – třeba bazalka a tymián mají úplně rozdílné požadavky na pěstování, a nejen tyhle dvě bylinky. Také nesázím do kupované zeminy, protože je je strašně lehká a vysýchavá, plná všelijakých fousů a málem polystyrenu 🙁 Beru poctivou kompostovku z chalupy. Rozmarýnu lze přezimovat, tuto zimu téměř celou strávila na balkonu, jen když uhodily mrazy, vzala jsem ji dovnitř. Petrželku doporučuji vyset ze semene, ale je třeba počkat, až skončí vedra, a i pak pečlivě zalívat- aby se semínka nevyplavovala, pokryji je dírkovaným kusem novin. Dlouho vzchází, chce to trpělivost. Nevzdávej to!

  • Díky 🙂 Bazalku a tymián mám teda každou v jiném truhlíku, ale jinak mi to sázeli v zahradnictví, tak bych bývala myslela, že vědí, co dělají… ještě to zkusím, díky moc za rady 🙂

   • Chicht, myslíš, ze zahradníci mají extra zájem na tom, aby Ti to vydrželo? Spíš mi připadá, že dělají všechno pro to, abys za pár týdnů musela přijít pro novou sadbu s pocitem, že jsi dokonalý trouba, protože Ti všechno chcíplo :-)))
    Doporučuji pěstování šalvěje, je to skoro nezmar a je výborná v malých dávkách na maso i do salátu. A je to trvalka, když se s ní dobře zachází. Mně přezimuje bez úhony na skalce.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.