Zmrzlině zdar #1: Jahodová

Jahod je ještě ve stáncích dost a dobrá jahodová zmrzka v tomhle vedru, to je motivace vytáhnout vánoční zmrzlinovač z mrazáku 🙂 Recept je primitivní.

300 gramů odstopkovaných jahod
50 gramů cukru
150 ml smetany ke šlehání
50 ml mléka
Lžíce citronové šťávy

Vše rozmixujeme a dáme vyrábět do zmrzlinovače. A jestli nemáme, nezoufáme: zrovna tahle zmrzlina se dá udělat i bez něj, jen s robotickým sekáčkem nebo tyčovým mixérem. Stačí jahody zmrazit a rozsekat s ostatními ingrediencemi (v tom případě lze cukr i úplně vynechat – v původním receptu jsem jeho množství výrazně snížila, a to mi věřte, že já sladké ráda 😉 – a ostatní dávkovat od oka a přizpůsobit vznikající konzistenci).

Jo, a happy 4th of July 😉

image

Příspěvek byl publikován v rubrice Foodblog a jeho autorem je quanti. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.

2 komentáře u “Zmrzlině zdar #1: Jahodová

  1. Nazdar! Nedaleko nás je francouzská boulangerie, kde teda za hříšný prachy prodávají opravdovou nešizenou. Třeba pistáciová od nich byla fakt higlight, byť v nepatřičné (přirozeně) pistáciové barvě a ne v zelenkavém barvivu, jen jsem si po konzumaci jednoho kopečku připadala, jako bych slupla kostku másla:)

    • Mňam 🙂 pistáciová asi nebude, tu jsem vyráběla jako asi desetileté dítě a po hodině loupání a mletí pidioříšků jsem pak byla zklamaná šedozelenou barvou a chutí do slana, protože byly samozřejmě solené… ale třeba na kávovou si zálusk dělám 🙂

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.