Mých sedm knih

Když už jsem se s tou instagramovou výzvou jednou mořila…

1. První kniha, kterou jsem přečetla: Asi Ladova Abeceda, pak si z předškolního věku pamatuju další spoustu Ladovek a Ferdu Mravence s Broukem Pytlíkem. Ale kdo si to má proboha pamatovat? 🙂
2. Právě čtu: Policii (Nesbø) a Psí hvězdy. Málokdy dokážu číst jen jednu knížku naráz, i když poslední dobou se snažím.
3. Nejoblíbenější autor: hmm, tohle je těžké. Z posledních let Nesbø, Gaiman. Tučková, Hajíček, Mornštajnová nebo G.R.R. Martin.
4. Nejhezčí kniha, kterou vlastním: vizuálně určitě Čornejovy České dějiny. I když tu vlastně dostal muž. Chm. Kromě toho mám v knihovně vizuálně ráda anglickou i českou sérii Harryho Pottera, a vlastně i stran příběhu 🙂
5. Nejvíc mě ovlivnila kniha: do háje, nejspíš Jak získávat přátele a působit na lidi, kterou jsem četla v hodně senzitivním věku cca 11 let 😀 a z beletrie? Asi Mistr a Markétka, srdeční věc. A na gymplu Jiskra života od Remarqua.
6. Knižní hrdina, který je mi nejbližší: oj karamba… Nevím. Ztotožnila jsem se do nějaké míry skoro s každým a zároveň, pokud si pamatuju, nikdy s nikým úplně. Ale vy chcete slyšet jméno, přiznejte se! Myslím, že hodně podobná mi vždycky byla Málinka z Gabry a Málinky. A velkou slabost, i když se jim úplně nepodobám, mám pro Lottu z Rošťácké uličky a Lunu Lovegood z HP.
7. Přeju si dostat knihu: no, neomezená poukázka na ebooky by nešla? 😉 většinu beletrie čtu na Kindlu, jednak kvůli úspoře místa i peněz, jednak proto, že papírové knihy jsou se dvěma dětmi pod tři roky dost nekompatibilní. Ale třeba kuchařky jsou v papíru pořád nenahraditelné, takže novou Ditu P., prosím 😉 a taky nějaké ty profláknuté omalovánky. To bych mohla dělat i se zloprckama za krkem. (Lvíček mi je přivezl z Lidlu a Ditu P. přinese Ježíšek 😉)

Na fotce je aspoň symbolicky 7 knih, které se v nejbližší době chystám číst nebo z nich čerpat.

Příspěvek byl publikován v rubrice Tak všelijak a jeho autorem je quanti. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.

4 komentáře u “Mých sedm knih

  1. Tři z nich mám v knihovně. O důvod víc na to kafe se zvěří někdy vyrazit! Omalovánky mám jiné. O Výlety s kočárkem si asi napíšu Ježíškovi, dík za tip.

    • Fajn překryv! 🙂 snad to tentokrát vyjde. Výlety mám ráda, i když jsme srabíci a nad hodinu od Prahy se na výlet většinou neodvážíme, nějaké jsou i v Praze a okolí 🙂

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.