Viktorek 9 měsíců

Je to tak, náš chlapák je na světě už stejně dlouho, jako se pekl uvnitř. A že už je to pořádný kus, k devíti měsícům se zaokrouhlil na devět kilo a pořádně naducané tváře, vykrmené břicho a macatá stehýnka 🙂 Devět měsíců je pro mě podobný milník jako předtím tři a šest – ve třech přestal neustále řvát, v šesti se přerodil v trochu aktivní a interagující miminko, a teď se s ním začíná dát už reálně hrát a užít legrace. Chápe třeba hru na bafání a moc se jí směje, dokonce se snaží „bafat“ i sám (viz fotka). Myslela jsem, že má ukázkovou separační úzkost, ale dneska, když byla Bibina u babičky a Lvíček se mu asi hodinu věnoval, tak ke mně na kojení vůbec nechtěl, držel se ho jako klíště a samý „tata“. Chápe i NE a občas dokonce poslechne, což mě uvádí do transu především po Briguli, která smysl tohoto jednoduchého pokynu nepochopila v podstatě doteď.

Jeho povahu nedokážu zatím dost dobře definovat. V zásadě je takový, že pokud je nakrmen, napojen, přebalen, není mu bráněno ve volném pohybu a kolem se pohybují aspoň 2-3 další lidi, je to spokojené miminko, co si dokáže hrát v klidu samo, ale tyhle podmínky nastávají relativně málokdy 🙂 Je to ale strašlivý bordelář, jednak je schopen za minutu rozházet bednu hraček, jednak vše opatlává jídlem. To je totiž taky novinka – nejen, že krmení v židličce a mixovaná strava je pro lůzry, ale nově teď umí ukusovat z většího kusu jídla, což znamená, že i když dostane do pusy polévkovou těstovinu, musí ji z té pusy vyndat a ukusovat v ruce. Nemusím asi líčit, jak vypadá domácnost (zvlášť, když jsme teď byli týden nemocní).

Každopádně je čím dál víc „svůj“ a my ho všichni máme čím dál radši. Nedokážu si nějak představit, že bych byla třeba teprve těhotná. Zato si velmi dobře dovedu představit, jak šíleně by Bibina v takovém případě žárlila 🙂

A Bibina (zjistili jsme, že v nepřestupných letech mají děti narozeniny stejný den v týdnu!) bude mít za čtrnáct dní rovné tři roky. Asi budu brečet… 🙂

image

Příspěvek byl publikován v rubrice Pidižvíci a jeho autorem je quanti. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.

4 komentáře u “Viktorek 9 měsíců

  1. Krásnej věk:) Jo, s tím jídlem si přesně vzpomínám, jak ČIčman začala ukusovat i větší kousky, přičemž pečlivě vybrala pinzetovým úchopem z polévky nudli, nebo zeleninu, strčila si do pusy, opět vyndala a znovu zkontrolovala, načež ji buď konečně snědla, nebo štítivě otřela o kraj jídelní židličky s pohrdavým „bi“ (to je u nás ble) a dožadovala se okamžitého uklizení:)

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.