Fakt je září?

Vůbec mi nepřijde. Venku třicítky, pak zas hnusně, pak zase třicítky. Nemám ani trochu chuť na burčák, dýňovou polévku (nedejbože latte) ani čerstvě vyloupané ořechy. Ale neříkám to úplně s čistým svědomím – za tahle vedra můžu totiž já. To když jsem v půlce srpna, kdy to vypadalo, že nějak ze zdvořilosti překlepeme poslední dva týdny prázdnin ve 20-22 stupních, pak vyměníme deky za zimní a začne plnohodnotný podzim… tak jsem vytáhla podzimní dekorace a ověsila okno v obýváku barevnými plstěnými listy a draky. Není zač!

Doufala jsem, že budu mít konečně víc času na blogování. Ale nějaký vesmírný Úřad pro optimalizaci délky mateřských žil přišel s posledně zmiňovanou blicí virózou (naštěstí zvracela nakonec jenom dvakrát a V vůbec, ale špatně nám bylo všem). Vzhledem k tomu, že ještě ve čtvrtek měla lehce zvýšenou teplotu a my si ještě všichni pamatujeme, co přišlo, když jsme naposledy podcenili doléčení, byla nakonec B doma celý týden, spala s L v ložnici a já s V na gauči. Viki odnesl virózu čtyřicítkami, do toho ho chytly zuby (a zároveň období vzdoru… ale o tom zas jindy, jinde…), takže několikrát za noc vzhůru, střídačka paralenových čípků a Nurofen sirupu… A já byla v pohodě. Byl tu samozřejmě bordel, ale ráno jsem rodinu neprudila, že jsem nevyspalá, přes den jsem L nepsala do práce co hodinu zoufalé zprávy, jak je to s dětmi k nevydržení, večer jsem unaveného L. s bolavými zády klidně nechala jít se projít.

Víte co? Je to hrozná úleva. Nemít pocit nepřetržitýho PMS. Být v klidu. Asi pro všechny.

Klasický fotopost bude, někdy – podle toho, jak budou děti spát a B chodit do školky. Však to znáte 😀

Příspěvek byl publikován v rubrice Tak všelijak a jeho autorem je quanti. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.

8 komentářů u “Fakt je září?

  1. Taky za to muzu. V poslednich sprnovych tydnech jsem zaarchivovala detske letni obleceni. Ted tocim dokola zbytky toho co jsem nechala venku na to „kdyby bylo vyjimecne jeste hezky“.

  2. dámy děkuju mnohokrát, nemohly byste si to hnusný teplo vzít někam k sobě a nám smrtelníkum nechat príjemných 15 stupnu? díky

      • Těch patnáct má být už tuhle neděli, takže já už čechrám zimní peřiny! S burčákem mám vtipný příběh z neděle, kdy jsme při návštěvě Znojma zakoupili nevinný vinný mošt, co tam měli vedle burčáku, jakože pro děti po večeři. Po několika statných doušcích jsem začala cítit, jak se mi po těle rozpíjí příjemné teplo a uvolnění a stihli jsme jim to vzít tak akorát, samozřejmě za bouřlivé nevole:) Od neděle nevěřím, že obyvatelé Znojma pijí nějaký drink, co je fakt nealko!

        • No bodejť, pro děti na večeři – ve Francii taky myslím všichni nad tři roky pijou aspoň střik 😀

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.