Bilance 2012

Já vím, život tady po porodu trošku ustal, i když mám v zásobě pár poznatků, nějaké ty fotky a hromadu mateřských skečů. Trávím teď ale u stolního počítače minimum času (kojení, pokud jsem trochu při vědomí, si zpestřuju konzumací internetu na mobilu nebo tabletu, ale na psaní to moc není), většinou se snažím vybalancovat den mezi kojením (většina času), péčí o holčičku, údržbou domácnosti, společnými chvílemi s mužem a doháněním spánku. Od ledna to s Lvíčkovým nástupem do práce bude zase v trochu jiných kolejích, tak pokud začne Brigit o něco líp spát, snad mi na to bude míň líto času 🙂

Každopádně jsem si říkala, že rok 2012 by nějakou tu bilanci zasloužil. Byl to totiž fičák.

Leden

Po návratu z Vánoc v ČR jsme rádi, že jsme zase v Irsku. Podnikáme pár výletů DARTem a jeden velký vlakem do Kilkenny.

Únor

Točíme videochallenge. Získávám certifikát ochutnávače whiskey z Jameson Distillery a vydáváme se na valentýnskou večeři do michelinské restaurace. V Irsku začíná jaro a koncem měsíce jedeme vlakem do Belfastu.

Březen

Měsíc návštěv. Přijel DRSON a o čtrnáct dní později petulka s tpk, s kterými jedeme na sv. Patricka půjčeným autem do Newgrange a Trimu a jdeme na chrty. Mezi návštěvami letíme na prodloužený víkend na autosalon do Ženevy, perfektní výlet.

Duben

Velikonoce a oslava mých narozenin v Praze prodchnuté snahou co nejnenápadněji se vyhýbat alkoholu. Na gynekologické prohlídce v den svých narozenin místo původně plánované prevence koukám na titěrné srdíčko na ultrazvuku. Vracíme se tentokrát ne už tak nadšení Irskem, ale zároveň ještě pořád otrávení Českem. V druhé půlce měsíce si půjčujeme auto a jedeme na západ Irska, po strašných silnicích a minimalistickou turistickou vybaveností. Mohéry i Connemara jsou hezké, ale to je tak všechno.

Květen

Čas realizace mého narozeninového dárku – výletu do Disneylandu! Jeden z nejlepších životních zážitků (a den předtím Paříž). Puffin nám posílá balíček humanitární pomoci – sezónní edice Deli, Fidorky, Studentské pečeti, novinkové bonbóny atd., jsme dojatý :). V Irsku začíná (na místní poměry) léto.

Červen

Do Dublinu přijel na exhibici F1 Jameson Button – okolo uzavřené silnice vedoucí do centra stojíme v dešti, cca jednou za deset minut projede nějaké zajímavé auto a dvakrát Buttonova formule – jako hezké, ale to stání v mezidobí je na palici. Po ostudně dlouhé době od její relokace do Dublinu se vidíme se simply_v. Dovolená na Mallorce, poslední u moře na dlouhou dobu – zařekla jsem se potom, co jsem pozorovala rodiny s malými dětmi, že s batoletem se k moři nepotáhnu.

Červenec

Výlet do Glendalough busem a pár menších výletů DARTem na už prozkoumaná místa. Hodně chodíme na procházky, ale nikam dál se moc nevydáváme, už ten Glendalough je na hraně z hlediska času, který můžu strávit mimo dosah WC ;). Po návratu z dovolené prozrazujeme novinku rodině, o něco později na blogu.

Srpen

Končí mi kontrakt v Googlu – ještěže tak, posledních pár měsíců už to bylo na hlavu. Na návštěvu přijela Mili a kulturní event roku, Dublin Tall Ships, úplně ucpal Docklands davy lidí. Byli jsme v Dún Laoghaire na ohňostrojích. Lvíček oslavil šestadvacetiny a my se začali chystat domů.

Září

Poslední velký výlet – vlakem do Corku a Fota Wildlife parku. V Corku nebylo skoro nic k vidění, ale zvířátka byla super, hlavně lemuři. Lvíček končí v práci, balíme, část věcí rozprodáváme, část posíláme slovenskou přepravou a část vyhazujeme den před odletem. Myslíme, že nám Irsko chybět nebude, ovšem vydrží nám to stěží tři měsíce. (Spíš nám ale chybí klid, soukromí a pár kroků z bytu do práce.) V ČR bydlíme chvíli v azylu u prarodičů, trpíme asi všichni :). Na pár dní vypadneme na Malou Skálu, na chatu vzdáleného příbuzného, a je to ta nejlepší minidovolená.

Říjen

Zařizování všeho druhu. Stěhujeme se do pronájmu na Zličíně, vyřizujeme všemožné papírování a úřady. Hektický měsíc, nic zajímavého se neděje, ale rozhodně se nenudíme. Jedeme do Hradce za Puffin.

Listopad

Já přestávám být nějak rozumně pohyblivá a taky se přestávám odvažovat nějak víc se vzdalovat od domova, ale aspoň se to sešlo s nástupem hnusného počasí, takže nás to nemusí tak mrzet. Jezdíme jenom do Mělníka na kontroly a mě unavuje už jen párhodinová návštěva u prarodičů cestou domů (cca 20 minut od Mělníka). Mám strach, abych neporodila předčasně, ale nakonec to dotáhnu do oficiální donošenosti (38tt) a listopad zakončím pořád 2v1. Jdu naposled do kina 🙂 Mám odečtené všechny blogy a celý nyx, to se mi už asi dlouho nepodaří.

Prosinec

V noci ze čtvrtého na pátého prosince to nastane – jsme tři. Všechno ostatní včetně Vánoc jen tak profrčí, pozítří budou naší princezně čtyři týdny a Lvíček nastupuje do práce. Nabitý rok, a jaký bude ten příští, si netroufám ani odhadovat… 🙂

6 komentářů u “Bilance 2012

  1. Dnes jsem sem koukala a říkala si, že bys mohla něco napsat, tak dík 🙂 Ať je ten další rok klidnější či ne, hlavně že budete spolu a spokojení.

  2. Quanti, už se těším, na rekapitulaci roku 2013, roku s dítětem. A doufám, že se nám tam povede vměstnat i ta Sněžka! 😉
    A jinak první dojem: Ty jo, já jsem slavná, takových zmínek! 😀 😀

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.