Telegraficky 43. týden

L. měl v pondělí dovolenou a o prodlouženém víkendu jsme se snažili dohnat vybalování a další resty, tak na blog nebyl moc prostor… teď píšu, když B. spí, protože jsem si hnula s krkem a když se hýbu, je mi blbě od žaludku, takže nemůžu u/vyklízet. A místo, abych odpočívala, mě hryže svědomí, že jsem dopustila, aby mi bylo blbě, a mrhám tak časem. Už aby to ksakru bylo za mnou

Jsme zapsaní do katastru. Hurá.

B. začíná být občas schopná (a ochotná) uklízet hračky a knížky.

L. odvezl pressovač, co přepaloval kafe i po záruční opravě, do práce, kde ho „opravili“ prolitím litrem octa. Počítají s tím, že až ten vyžraný vnitřek zrezne, kafovač odejde úplně, ale zatím funguje. Závidím.

Jsou dva měsíce do Vánoc a tak začíná být společensky únosné pouštět si koledy. Bohužel nemám ani pomyšlení na vymýšlení dárků, dokonce si nedokážu ani koupit vánoční časopis, obávám se, že to souvisí se zbylou řádkou krabic v dětském pokoji.

V sobotu měli Lvíčkův babička a děda společnou oslavu pětasedmdesátin v nějakém salonku v místní restauraci. B. byla na začátku asi půl hodiny celá vyděšená a běsná ze shromáždění patnácti vesměs neznámých dospělých, vrátili jsme se úplně napuštění kouřem, i když v salonku samotném nikdo nekouřil, a jídlo nám donesli za hodinu a půl od objednání, cca ve tři odpoledne, kdy už se nám dělalo hlady špatně. Ale babička a děda se bavili, což bylo hlavní.

Příbuzní se snažili vyzvídat, od nenápadného ‚jestli mám větší chuť na sladké nebo na slané/kyselé‘ po dotazy, v jakých barvách má být deka pro miminko. Neřekli jsme. Ať mají překvápko.

V neděli přišla na návštěvu Hanička se slunečnicí, lahví bílého a omalovánkami pro Brigitku. Ta bohužel „Ahoj Kaničko“ začala provolávat až druhý den ráno. Jak vidno, na kabeláži jsme neštřili. Haničce moc děkujem za návštěvu a milou společnost.

Pár fotek ze sobotní oslavy (přišly mi mailem, takže pro mě bylo jednodušší vložit je napřímo):

Sekt je nealko!

Brigitčina první kytka

Bude z ní jednou dobrý photobomber…

Zbytek fotek tradičně v samostatném albu.

Příspěvek byl publikován v rubrice Co týden dal, Pidižvíci a jeho autorem je quanti. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.

4 komentáře u “Telegraficky 43. týden

  1. Tyjo, vy se tužíte, s překvapením! Jen tak dál:)

    A s Vánocema mě rozrazila dnešní nezávazná konverzace na poště, kdy jedna paní prohlásila, že je nejvyšší čas začít s dárky, pokud si chce užít trhy a punč v pohodě. A to já chci taky, ksakru, takže začínám prokrastinovat na e-shopech…

    • No právě, bohužel… během příštích dvou týdnů bych to ráda měla z krku, ale zatím mám nápady na dárky jen pro Briguli a pro sebe 😀

  2. my máme děti na Vánoce vyřešené, muži koupím nevím co, ale asi to vypadá, že si koupíme krásnej novej vozejk za auto a bude vyřešeno :-))

    do Vánoc vybalíš neboj, a když ne, tak krabice schováš :-)) já mám na půdě pořád bedny, který na něco čekaji a zatim se nedočkaly a to tu bydlíme rok

    • Já doufám že sakra i dřív, protože to naprosto doslova kam schovat nemám – nemáme ani blbej sklep :)) ale už zbejvaj jenom asi čtyři krabice, tak snad tak za tejden to mám.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.