Fotopřehled 2015/28

Co o tomhle týdnu říct… Víkend byl fajn. Večery zase nejsou veškeré žádné, protože Vikouš se rozhodl dát si kolem osmé večer poslední denní spánek a i když je vykoupaný, přebalený, oblečený do pyžama, naposledy spal odpoledne… tak je stejně za dvacet minut vzhůru a usne v nejlepším případě v deset, v nejhorším v jedenáct. A kdyby aspoň pak vydržel, ale dosavadní optimistické 4 hodiny se smrskly na 2-3 a ani pak to není lepší. Moc toho nenaspím. Viním léto, možná i zuby, čert ví… Pořád si opakuju, že jsme od začátku počítali s tím, že první rok bude stát za houby, ale samozřejmě každý regres zamrzí. Bibina už je čas od času schopná a hlavně ochotná aspoň částečně použít nočník. Tak snad se blejská, pětky plíny jí už totiž pomalu nejsou a už je mi takový divný přebalovat tak velkou holku.

Shodou okolností mi bylo tenhle týden prostřednictvím mailu vyčteno, že moje dcera nemá ve třech letech (sic) základní hygienické návyky (nevyřčené mínění – jsem líná se věnovat jejímu nácviku na nočník, takže ji nechávám chudinku zaostávat v plínkách). A spousta dalších věcí, včetně toho, že pro mě existuje jen chatování s kamarádkami a nacpávání se, přičemž ostatní zneužívám a dělám z nich blbce. Pozadí toho všeho by bylo na dost dlouhý elaborát, ale proč to píšu – zřejmě jsem ve svém věku (a po deseti letech „známosti“) pořád ještě příliš naivní, než abych za rozesmátým „Janičko, doufám že se neurazíš, snad přijmeš radu od starý ženský“, objímání a líbání included, rozeznala „jsi nepořádná, líná a namyšlená, děláš to úplně špatně a jestli se nepřizpůsobíš nebo dokonce budeš prosazovat svoje scestné názory, bude zle“. Až zpětně mi dochází, proč jsem se v její společnosti postupem času přestala cítit příjemně a že šlo o velmi nenápadnou manipulaci, za kterou by se nemusel zdaleka stydět ani otec. Nu, člověk se musí vzdělávat stále…

Fotky odkazem a prezentace.

Příspěvek byl publikován v rubrice Co týden dal, Pidižvíci a jeho autorem je quanti. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.

8 komentářů u “Fotopřehled 2015/28

 1. Ty mraky z 10.7. mám vyfocený taky! To byla nádhera:o)

  Prosímtě, kdo ti napsal ten mail?! Navíc Bibi nejsou tři roky, ale dva a půl! Přemek měl pleny do 2 let a 8 měsíců a taky se prd stalo. Pak se aspoň odplenkoval hned ze dne na den a i v noci měl okamžitě suchou plenu. Někteří lidi by měli raději mlčet….

  • No právě. Lvíčkova babička. Poslední impuls byl na té zahradě minulý víkend, kdy dala mimino těsně po kojení na bříško a já se nechala slyšet, že to byl blbej nápad. A za tím si stojím, nicméně pořád ještě nevycházím z údivu, jak paní, která mi deset let říkala Janičko a tvářila se, bůhvíjak mě nemá ráda, najednou ukázala pravou tvář.

   • Uff. U nás bys našla ještě zanedbanější případy, Žmur měl plínu na noc ještě po třetích narozkách a ČIčman před touto nízkou laťkou nevykazuje žádný náskok:) btw. dnes jsem s nimi byla kvůli dovolené doktorky u zastupujícího zasloužilého pediatra a bylo mi to taky vyčteno jako ostuda pro velkou holku (2 a 2měs.). Přijde mi, že to řeší fakt ta stará generace, která na děcka měla úplně jinej styl a že to může myslet jakkoliv dobře, ale ten mail je manipulace jak hrom.
    Btw. Máma mě občas připomíná, že jsem se odplenkovala v jednom roce, protože se na to nemohla dál dívat moje babička, jak ta, opět, velká holka, nosí plínu a prostě mi u nich jednu plácla vždycky, když to nebylo v nočníku, ale všude jinde, kde to nemá být. Ono to bylo asi i tím, že nechtěly pořád prát plíny oproti vyhození jednorázovky. Mně to ale rozhodně za stres, nebo dokonce seřvávání za počůrávání teda nestojí.

    • Mně právě taky ne, kór ještě když se musím starat o mimino. A navíc donedávna opravdu nočník odmítala a na louži nechápavě zírala. Taky to chápu u látkových, protože jestli člověk pere pleny, nebo potahy na nábytku a x sad pročuraného oblečení, to je už asi fakt jedno, zatímco pro mě je to dost rozdíl – ale copak o to, názor bych pochopila, nechápu tu zášť a jedovatost, kterou to provázelo. Ale ono to má celou řadu dílčích příčin, od politického světonázoru po různé domnělé křivdy, ale zejména 1) z jejího pohledu neúctu a 2) – a to si, milé děti, zapamatujte – když se někam přivdáte, až do smrti v té rodině stejně budete cizí a jako takoví nejdřív na ráně.

 2. Vyprdni se na to. Já už to, že je Samuel ve všem pozadu neřeším (budou mu koncem srpna dva roky a má stále plínky, i když mi bylo naznačeno tchýní, že jsem pohodlná matka, že je stále má. Akorát tyhle lidi už nevidí, że to opravdu zkouším, a že on fakt na tom nočníku popř. Wc nechce být a dělá scény a vlastně to tak nějak nechápe, co že to po něm chci). Takže ať si tyhle radílkové a paní nejchytřejší políbí prd…Tobě přeju jen to nejlepší:-)

  • V jejích dvou letech jsme na tom byli úplně stejně. Na nočníku nešla udržet ani násilím a stejně si naprosto neuvědomovala, že a kde čurá. Začali jsme to řešit hned, jak pochopila, že tyhle věci dělají i máma s tátou na k tomu určených místech a že to lze do nějaké míry ovládat. Do té doby jsem na to byla opravdu pohodlná, protože mi to přišlo asi tak užitečné, jako učit ji deskriptivu… Díky a nápodobně 🙂

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.