Skromný strávník

Na blozích pracuju, ale děti zase nějak začaly chodit spát v deset a potom je to už jenom na nějakou uspávací skleničku vína (většinou ani to ne), sprchu a zuby a komatózní odchod do postele, kde mě okopává B vyžadující spaní u nás, zřejmě z důvodu školkové krize. Ale dnešní ranní zjištění zblognout musím.

Co Viki dostal postel pro velký kluky (160, no, ale u obou našich dětí to považuju za užitečný mezistupeň), spí mnohem líp a přesun do obýváku na gauč s mlíkem nastává tak jednou za tři noci proti dřívějšímu každonočnímu (stejně si ale na linku vždycky připravím lahvičku s nalitou vodou a násypku s nutrilonem). Dnes ovšem nastala zrovna ta noc, zřejmě kvůli zubům. Ječící batole, polštář a deku jsem popadla a odsunula asi hodinu potom, co jsem si šla lehnout, což je pro mě kritický čas probuzení, abych se trochu ospravedlnila 🙂

V obýváku proběhla aplikace calgelu a pak jsem šla ohřát vodu do mikrovlnky. Hysteroň nechtěl čekat na gauči a přiběhl za mnou do kuchyně, tak jsem ho vzala na ruku, aby nezburcoval celý dům, vyndala ohřátou lahvičku, našroubovala savičku, odnesla Vikiho na gauč a strčila mu to do pusy. Spořádaně ji vypil, lahvičku se zbytkem mi jako obvykle podal, abych ji postavila na stůl, a usnuli jsme.

Ráno proloupnul oči a už mě táhl do kuchyně. „Chceš snídani?“ „Jooo,“ přikyvuje a ukazuje na mikrovlnku. „Mlíčko?“ „Jooo!!“ No je mi to trochu divný (když má v noci, většinou se o něj ráno nedere), ale ohřívám, spokojené dítě vymlaskne malou lahvičku a jde si hrát. Mimo jiné s lahvičkou z noci, ale moment, ta vypadá nějak divně, vždyť je v ní asi centimetr vody…

Informace putuje po pomalých ranních drátech do mozku a nakonec docvakne. Jdu zkontrolovat násypku – je plná. Viki si v noci pochutnal na cca 150 ml teplé vody.

Promiň, koblížku. Ale jestli ti to vydrží, tvoje žena bude mít určitě radost!

Příspěvek byl publikován v rubrice Pidižvíci a jeho autorem je quanti. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.

8 komentářů u “Skromný strávník

  1. Hele, dát dítěti vodu místo mlíka, to je dobrý. U nás jednou chystal ranní mlíko muž – klasický čerstvý kravský (ne UM). Podal ho Přemkovi, ten celou lahvičku vypil a teprva pak oznámil, že to mlíčko bylo nějaký hnusný… Muž nechápal, co si stěžuje a teprve pak čuchnul k prázdný lahvičce – mlíko bylo totálně zkyslý:oD

  2. Hele, kdybys to s tou vodou opakovala, třeba by se přestal pak budit, protože by mu voda nestála za to…

    • Když on už se právě kvůli tomu mlíku ani moc nebudí. Co dostal velkou postel, je to tak jednou za tři dny, a když už se vzbudí, tak ho někdy uklidní už jenom že spolu odejdeme do obýváku. Dělám mu ho v zásadě jenom když je hodně rozrušenej nebo ho bolí zuby, věřím, že ho brzo odbouráme úplně, respektive že se nebudí kvůli němu.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *