První adventní (47. týden)

Aktuální trend mě znepokojuje: před pár měsíci jsem zvládala týdenní blogy publikovat v neděli nebo v pondělí, před nedávnem se to ustálilo na středě… a teď už podruhé sobota?! Špatný, špatný… Vánoce jsou za tři týdny, teď nevím, jestli už nebo až – doufám, že nejpozději potom se to zase zlepší. Chtěla jsem napsat, jak jsme před týdnem trhali šípky a chvojí na adventní věnec, „rozsvěcení stromku“ na zahradě ÚMČ, o přípravách na Mikuláše, Bibinky narozeniny, shánění dárků… a včera se oběma dětem vysel milion aftů. Ruka, noha, pusa. Při normální nemoci jsou unavení, půl dne prospí a nemají sílu zlobit. Teď nemají teploty, ale bolí je to a mají hlad, protože nemůžou nic jíst, takže prudí celý den, do noci a od časného rána. Ozvu se někdy. Jestli přežijem.

Fotky. Popisky velmi úsporné.

Příspěvek byl publikován v rubrice Co týden dal, Pidižvíci a jeho autorem je quanti. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.

10 komentářů u “První adventní (47. týden)

 1. Ježiši, tak se držte 🙁 když měla v létě afty škubka, tak mi paní sousedka nosila nutridrinky a bylo to fajn, protože malá řvala hlady, nejedla 10 dní, byla jinak jen na kojení.. zkus kouknout v lékárně, ať aspoň něco snědí

  • Díky, oni něco občas jedí… Tak záhadně, ale jedí. Bramborovou kaši, jogurty/termix, kupodivu třeba i sušenky a perníčky (to bych myslela, že je bude škrábat) nebo domácí perník/bábovku. Třeba čokoláda je ale pálí oba, takže adventní kalendáře jsou teď passé 😀 snad už to nebude moc dlouho.

 2. Ou nooou! Zkus tvaroh na tisíc způsobů, to by je nemělo bolet…ačkoliv podle sušenek a perníčků je možná zázračným faktorem spíš obsah cukru:) Ty afty z pusy by měly slézt poměrně rychle, ruce/ nohy zůstávají déle, ale potom už taky nebolí, ani to sloupávání kůže. Držte se!

  • Ale co ta čokoláda, aha?! 😀 oni to mají teda celkově ne úplně typický, teploty max 37,3 a každý má na nohou a rukou dva pupínky. Vypadá, že ty afty z toho budou fakt nejhorší (snad to nezakřiknu).

   • U nás právě naopak- v puse pár, ruce, nohy strašný – a z toho pak slezlou kůži a M. i nehty. Btw. asi měsíc divných viróz, my máme na nástěnce ve školce varování před šestou nemocí, co proklestilla přes půlku školky – a Žmurovi naskočila vyrážka na obličeji, ovšem bez teplot. což by spíš nasvědčovalo páté…

    • Omg, já myslela, že šestou chytají jenom kojenci! To jsou vyhlídky… a to ještě nemáme odškrtnutý modrý život v kolonce Neštovice.

 3. u nás měla tuhle nemoc zřejmě Ivon a taky dost netypicky. Horečka vůbec, možná jeden den trochu teplejší.. divný pupínky měla na kolenou, na hřebtech rukou, pak teda něco i na dlaních a na ploskách nohou.. a pár aftů v puse… Na ty afty funguje Herbadent – ale ne to na chuŤ dost hnusný,a le fakt to pomohlo a za 24 hodin bylo po aftech… já sama to na afty aky používám a hezky to pomáhá..

  • Aha, to jsme měli vědět dřív, díky… tak třeba příště. Teď už oba dlabou jak nezavření, snaží se ten půst dohnat, akorát Viki přestal úplně pít z flašky, UM ani kravské, tak jsem zvědavá, jestli ho to ještě přejde, nebo se „odstavil“ nadobro… trochu to komplikuje ukládání a obecně řešení záchvatů špatné nálady 🙂

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.