Fotopřehled 2015/10

Dneska je MDŽ. („To neslavíme, žejo?“ ujišťoval se Lvíček, když jsme venku potkávali hordy chlapů s kytkami.) MDŽ mě bavilo už jako malou holku, protože na rozdíl od Svátku matek jsem se na něm mohla přiživovat, ale hlavně u nás doma mělo vždycky ještě další rozměr – děda měl totiž narozeniny.

Děda byl odjakživa můj nejoblíbenější člen rodiny. Jako ano, samozřejmě, bez maminky by to bývalo nešlo, ale děda byl můj princ, takový ten hrdina, co pro některé holky bývá táta. A bylo to vzájemné; děda mě strašně miloval a všechno mi dovolil a dopřál.

Můj dědeček byl Ryba. Stejně jako můj patnáctidenní chlapeček. A bude to znít bláznivě, možná jako přání otcem myšlenky, ale připadá mi, že mu je podobný, zvlášť v některých grimasách.

Taky začalo jaro. Brigule byla od včerejšího do dnešního dopoledne u babičky, takže jsme si všichni mohli trochu orazit, a s Lvíčkem a Vitorkem jsme si včera dali jedenapůlhodinový okruh k přehradě (což jsem celý večer vydýchávala, ale stálo to za to). Na procházkách totiž vždycky řešíme všechny provozní věci a důležitá rozhodování… a teď jsme poslední asi tři měsíce na žádné procházce nebyli a problémy se nám nějak nakupily 🙂 pár desítek minut debaty na čerstvém vzduchu, najednou jsme si všechno ujasnili a bylo nám fajn. Procházky rulez. Kdyby to počasí takhle vydrželo (stačí na víkendy :D), zlobit se rozhodně nebudu…

Ještě tenhle týden byl Lvíček doma. Původně plánované neplacené volno se ale změnilo v celkem regulérní homeoffice – a všichni jsme to (vesměs k našemu vlastnímu překvapení) zvládli. Příští týden už L. pojede minimálně na tři dny do práce, tak jsem zvědavá, jak to tady dáme ve třech…

A teď už dost keců a fotky:

Response code is 404
Příspěvek byl publikován v rubrice Co týden dal, Pidižvíci a jeho autorem je quanti. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.

16 komentářů u “Fotopřehled 2015/10

 1. fotky jsou super, bibi v kočárku je skvělá 🙂 mám podobou, kde v korbičce leží čudle společně s pizejskou 🙂

  na procházkách taky řešíme důležitý věci, blbý je, že čudle už z toho má rozum 🙁

  • Toho se přesně taky bojím, respektive se na to netěším 🙁 nicméně kecat je do toho schopná už teď, tak je to stejně lepší, když spí, což už teda asi taky dlouho nevydrží…

 2. Odkud má Lvíček triko Stiga? My jsme taky fanoušci Top Gearu, a pro Kubu by se mi zamlouvalo. Díky☺

 3. Já jsem měla úplně samého dědečka:) Taky na něj ráda vzpomínám a myslím, že z jeho bohatého sortimentu ráda převezmu pár lumpáren, až budou děti větší (namátkou vyrábění chůd, jízda ve starém kočáru z kopečka, stříkání vody na lidi z druhého patra inzulinovou střikačkou, která patřila babičce-diabetičce a následný úprk od okna…:)

  My před Žmurem právě už řešit nic moc nemůžeme ze stejného důvodu jako Ella. Takže chca nechca musíme si ve jménu otevřené komunikace někdy večer otevřít víno, nebo zajít na pivo…:)

  • …což je samozřejmě obrovská oběť! 😉 no, snad bude pro podobné účely nadále fungovat babička…

 4. ty jo, vy chodíte na procházky takhle vymódění?!:o)) kabát Lvíčkovi sluší, jen ty pantofle k tomu působí divně:o)

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.