Já ti ani nevím, Kohn. Prostě mě nějak s…š

Všichni si zvykáme. Já jsem si v novém bytě zvykla asi nejdřív ze všech, co jsme v poslední době vystřídali – ale musím přiznat, že od Irska si zvykám rychle v zásadě všude, asi jsem najela na nomádský mód. Lvíček pořád občas bloudí a k ránu ho budí hluk vzduchotechniky odvětrávající garáže, který slyšíme ze stoupaček. Bibi si stojí za tím, že už se nikdy nechce stěhovat jinam, a Vikimu se stýská po „Tadoviký“, ale na druhou stranu si pochvaluje zelený pokojíček a snad se taky brzo srovná.

Takže já jsem s novým bytem až na pár drobností spokojená a je mi tu hrozně dobře. Je světlý, fajn jsme si ho vybavili… akorát mám dojem, že on nemá rád nás. Že ho (po vzoru toho starého židovskéh vtipu) nějak serem, protože od přestěhování neustále bojujeme se záplavou drobných i větších škod, ztrát, opomenutí, úrazů a nehod. Už je ani nepočítám, ale namátkou: nalomená opěrka u gauče (já), poškrábaný zbrusu nový odkládací stoleček (Lvíček a napodruhé Viki), lehce nabourané auto (Lvíček), zabouchnuté klíče (já… výjezd za 1400), přiskřípnutá bota do venkovních rolet (já), přiskřípnuté prsty do okýnka v autě (Viki/Lvíček), rozbitý skleněný držák štětky na WC (Lvíček), rozbité stahování jedné plisé rolety (nejspíš některé z dětí… nebo prostě samo), nepřestávající rýma a kašel (Lvíček), zlomený prst na noze (já, to už tedy týden před stěhováním), roupi (Bríga, taky před stěhováním, nicméně spolknout prášek bylo drama o třech dějstvích s dvoutýdenním odstupem), blbě zkontrolovaný úklid předávaného bytu (já)… ztracené a rozbité hračky, sponky atd. ani nepočítám. Začíná nás to už docela unavovat a pořád doufáme, že teď už to konečně skončí a vyvrátí se naše podezření, že nás ten byt prostě nemá rád. Já se fakt v nejbližší době znova stěhovat nechci… 😀

Příspěvek byl publikován v rubrice Co týden dal, Tak všelijak a jeho autorem je quanti. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.

6 komentářů u “Já ti ani nevím, Kohn. Prostě mě nějak s…š

  1. Uf, jak se láme prst na noze? A má i nějakou mini sádru? JInak s tou nepřestávající rýmou a kašlem mi ani nemluv, já chytla po 5 dnech života ve zdraví druhé kolo a nechala se u Dr. přemluvit i na třídenní ATB, která stejně nezabrala. Něco takhle úpornýho jsem v Praze dlouho nezažila a podle vyprávění dalších a dalších to má asi každej druhej. Tak doufám, že aspoň ti červi odtáhli rychle. Vermox?

    • Prst na noze se láme třeba tak, že si na něj člověk nechtěně hodí zábranu od postýlky, když moc energicky svlíká prostěradlo 🙂 a sádra se na něj právě nedává, pokud to není nějak komplikovaný nebo to není palec; i několik kamarádek mi z první ruky potvrdilo, že jim ho vždycky jen svázali dohromady se sousedním, tak už si to dělají sami. Takže si oblepuju dva prsty dohromady páskou 🙂 Pro zájemce viz https://www.wikihow.cz/Jak-poznat,-zda-m%C3%A1te-zlomen%C3%BD-prst-na-noze 😉

      Jj, Vermox a musím jenom doufat, protože další tabletku už slečna fakt nezvládne. Ale po prvním výskytu už jsme na žádný další nenarazili, tak snad… Držím taky palce, ať nemoci odtáhnou, Lvíček dnes, kdy už měl pocit, že se rýmokašel chýlí ke konci, během hodiny po návratu z práce lehnul s 39,5… jsem zvědavá ráno.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.