Skeč švadlenkovský

Nebudu popírat, že mě k tomuhle postu inspiroval lobo a jeho časté slovní hříčky. Před časem mi totiž Lvíček slíbil (napůl v žertu, pokud bych měla opravdovou motivaci, pořídím si ho sama!), že až nebudu mít na těle žádnou modřinu, koupí mi šicí stroj, o kterém jsem uvažovala, abych mohla sem tam spíchnout něco na Brigitku nebo nám založit nohavice kalhot. Jsem totiž fakt dost špatně koordinovaná a každou chvíli jsem se přerazila o nohu postele, debilně vyčnívající do prostoru, nebo nabrala stehnem roh kuchyňského stolku (po té poslední epizodě mám dokonce pod modřinou nemizející bulku, achjo). Z té poslední už jsem se ponaučila – stolku se vyhýbám obloukem a jsem, zdá se mi, mnohem opatrnější. Jenže stačilo šlápnout na hadici od sprchy při nalézání do vany, a už mám pod kolenem nový, krásně fialovějící exemplář.

Pointa je jasná: protože jsem nešička, nikdy nebudu šička…

Návštěva Mili

Ve středu tu byla na návštěvě Mili – vrátit průvodce Dublinem, kterého si u nás v Irsku půjčila, a zapomněla ho doma, takže se budeme muset sejít ještě aspoň jednou a nemůžu říct, že by mi to vadilo 🙂 Mili má pro nás nějakou symboliku, protože to byla zároveň naše poslední návštěva v Dublinu a první návštěva mimo rodinu, která se u nás byla podívat na Brigitku.

Bylo to hrozně fajn, ale zároveň velká zkouška – zoufale jsem sbírala témata na normální konverzaci, která by se netýkala dítěte, a každou chvíli utírala ublinkávání, dělala mlíko nebo si házela Briguš na rameno k odkrknutí nebo aby nebrečela, pouštěla melodii z hračky nebo vibrace lehátka a do toho probírala miminčí rýmu a odkládání očkování. Přesně jsem kopírovala kamarádky na mateřské, které jsem jako bezdětná navštívila a po hodince nebo dvou hleděla: jak tohle můžou dělat celý den? Otírat dítěti tlamičku, chovat, aby nebrečelo, do omrzení? Mili byla velmi milá a zdvořilá návštěva, ale bylo mi jasné, že se jí honí hlavou to samé. (Já se snažila být zdvořilá zpětně a aspoň občas nastolit nějaké obecně zajímavé téma, jako kupování bydlení, studium na konzervatoři a prezidentské volby.)

Tenhle pohled na věc „z druhého břehu“ jsem po narození Brigitky úplně zapomněla. On do toho člověk nějak zapluje… prostě to dělat musí. A co je podivnější, dělá to rád! Hormony jsou prostě mrchy a krev není voda 🙂

Valentýn

Poznámka

„Valentýna neslavím, je to komerční svátek“ – na tyhle proklamace narážím každoročně a už mě nějak pomalu přestávají bavit. Ať si každý slaví nebo neslaví co chce, mediální masírka je jenom test psychické odolnosti. Já slavím ráda, ale právě vzhledem ke komerční povaze importovaného svátku se snažím slavit nekomerčně – ta láhev vína by se beztak koupila o měsíc dřív nebo později a peču skoro každý týden, tak těsto na náš oblíbený moučník jen naleju do formy tvaru srdce 🙂 Každá příležitost k vybočení z všedních dní je pro mě fajn…

Brigitka – 2. měsíc

O den jsem se zpozdila s bilancí, ale zase to vychází na devítitýdenní výročí, tak si to aspoň můžu ospravedlnit 🙂 To, jak sousedí prosinec a leden, oba jednatřicetidenní měsíce, mi připomnělo letní prázdniny – taky trvaly devět týdnů bez jednoho dne. (Taky to děsně uteklo.)

Jak se má Brigitka:

Čím začít? Asi tím míň příjemným, už asi dva týdny má rýmu. Koupili jsme odsavačku na vysavač a 2-4x denně odsáváme – není to nejhorší (pít a spát může), ale taky se toho ne a ne úplně zbavit. Chtělo by to do příštího týdne, kdy má jít na první očkování. Jinak se má báječně, pořád nám něco povídá, naučila se přetáčet na bok a pozoruje nás vyvrácenou hlavičkou, i když odcházíme za čelo postýlky. Strašně vždycky řve při koupání a já přemýšlím, jestli nepořídit kyblík. A dorostla do velikosti 62.

Jak se máme my:

Dobře! Některé dny jsou náročné, ale jsou i ty klidnější, a tak nebo tak, člověk jí odpustí i nejnáročnější den, když se na něj usměje. Jirka je v práci zatím spokojený, jezdí na osmou, takže je doma kolem páté a má čas si užít nějaký čas s námi a pravidelný rituál koupání (vynechali jsme jen teď v neděli, když nám oběma nebylo dobře). Zvykli jsme si buď nechtít, co nemůžem, nebo nějak zařídit, co můžem, takže si už nepřipadáme tak omezení a je nám fajn.

Jak koexistujeme:

Zvykli jsme si, že máme miminko; vlastně si už ani neumíme představit, že bychom tu naši holčičku neměli, a jako správní podělaní rodiče ji každou volnou chvíli okukujeme, fotíme a oňufáváme. Režim se nám plus mínus zaběhnul – v noci Brigitka spí většinou těch 5-6 hodin na první spaní a potom jak kdy – někdy brečí a neusne, pokud si ji nenechám v posteli, někdy ještě třeba tři hodinky dá ve svojí postýlce a někdy k ránu trojčí a potom, co vstanu, zase usne 🙂 dopoledne většinou nějak prokojíme, odpoledne jdeme ven a večer s tátou koupeme, pak dokrmíme a jde se spát, většinou mezi devátou a desátou. Už jsme byli i na pár krátkých výletech a jedné návštěvě (to se zatím snažíme nepřehánět, protože je pořád relativně nepředvídatelné, kdy bude jíst a jestli bude mít po krmení hlad za hodinu nebo za tři) a těšíme se na jaro, až bude teplo a budeme moct vyrážet na zajímavější procházky a výlety po různých parcích, zahradách a turistických cestách.

A obligátních několik foteček na závěr:

Žes mě ukládala na záda, mami? Já nic, já muzikant!

V kočárku ve Svatém Janu pod Skalou

Sluníčko přes rameno a jdu…! (chytla si ho asi náhodou, ale sama :))